3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Kolejna gmina odchodzi z Gaju
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kolejna gmina odchodzi z Gaju

W ślad za miastem Kościan, także gmina Krobia zdecydowała o wystąpieniu z porozumienia międzygminnego finansującego schronisko dla zwierząt w Gaju. Tym samym na obecną chwilę, w budżecie Gaju w 2022 r. zabraknie ponad 200 tys. zł.

Radni w Krobi zdecydowali się na przyjęcie uchwały w sprawie wystąpienia Krobi z porozumienia międzygminnego finansującego schronisko dla zwierząt w Gaju. Gmina Krobia była czwartym co do wielkości wkładu finansowego w utrzymanie schroniska, członkiem porozumienia.

W tym roku na utrzymanie placówki gmina Krobia przeznaczy 76 tys. zł. W przyszłym już wcale, bo nie będzie członkiem porozumienia. Tym samym Krobia idzie w ślady miasta Kościan, które kilka tygodni temu zdecydowało się na taki sam krok.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: „Rozwiązanie porozumienia podyktowane jest wzrostem kosztów obsługi i funkcjonowania schroniska dla bezdomnych zwierząt. Odległość dzieląca gminę Krobia i schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju utrudni reakcję w przypadku odławiania bezdomnych zwierząt. Odległość od gminy wpływa również negatywnie na zaangażowanie osób, wolontariuszy w pomoc przy opiece nad bezdomnymi zwierzętami. W związku z powyższym konieczne jest przeorganizowanie modelu funkcjonowania opieki nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Krobia, które możliwe jest dzięki powstaniu w sąsiednim samorządzie nowego schroniska.”

Czytaj także: Kościan opuszcza Gaj. Nasze gminy zapłacą więcej?

Tym samym od 2022 roku w porozumieniu międzygminnym finansującym funkcjonowanie schroniska w Gaju, na obecną chwilę, pozostają: gmina Śrem, gmina Kościan, gmina Czempiń, gmina Krzywiń, oraz gminy Dolsk i Brodnica.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...