15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Remont musi poczekać. Chętny był jeden, ale był za drogi

Swego czasu WZDW w Poznaniu rozpisał przetarg na remont ul. Gostyńskiej Śremie. Wyremontowany miał być odcinek liczący niespełna 600 metrów. Roboty jednak muszą poczekać.

Kiedy powstawała restauracja McDonald’s wyremontowano miejski fragment ul. Gostyńskiej, który leży w ciągu drogi wojewódzkiej 432. Wówczas śremianie zastanawiali się, dlaczego tylko fragment ulicy doczekał się remontu, a nie całość, która prezentuje się fatalnie? Wtedy było to ściśle związane z budową zjazdów do restauracji. Dalsza część ulicy miała poczekać. WZDW chciało zacząć ją robić jeszcze w te wakacje, ale może być to trudne do zrealizowania. Pierwszy przetarg na roboty drogowe zakończył się fiaskiem. Trzeba było go unieważnić.

Bądź na bieżąco! Twój ulubiony tygodnik na wyciągnięcie ręki. W telefonie, w tablecie, w laptopie. Nie czekaj na papierowe wydanie. Wykup elektroniczne wydanie już teraz.

Do przetargu, który ma obejmowaćbudowę chodników i oraz wymianę nawierzchni, stanęła tylko jedna firma. To kościańskie przedsiębiorstwo Infrakom, które jak się okazało, było zbyt drogie dla inwestora – Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. W związku z tym, że oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe zamawiającego, przetarg został unieważniony.

Infrakom za remont drogi zawołało ponad 1,6 mln zł, podczas gdy WZDW skłonne jest na inwestycję przeznaczyć niespełna 1 milion złotych.

Z jednej strony, jest się z czego cieszyć, że kolejny remont dróg w regionie nie dojdzie do skutku. Już i tak ich mamy sporo w okolicy, o czym na bieżąco informujemy na łamach Tygodnia. Z drugiej jednak strony każdemu z nas zależy na tym, aby piesi docierając do restauracji, mieli zapewnioną bezpieczną przeprawę. Życie już pokazało, że o potrącenie pieszego w tym miejscu nie jest trudno. Poza tym nawierzchnia ul. Gostyńskiej aż prosi się o modernizację.

Może za drugim razem się uda?

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...