15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

Za nami pierwszy turnus półkolonii zorganizowanych przez kluby Warta Śrem i Adalbertus Dalewo. W dniach od 19 do 23 lipca grupa dzieci otrzymała sporą dawkę sportowych wrażeń, choć nie tylko. Jak się bawiły maluchy?

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus Dalewo. Pierwsza grupa rozpoczęła wakacyjną przygodę w poniedziałek, 19 lipca. Na początek było omówienie zasad, a następnie pierwsza integracja na plaży miejskiej i kąpiel w jeziorze.

Podczas kolejnych dni półkolonii, dzieci wraz z opiekunami wybrały się do kina, odwiedziły wojsko, gdzie miały okazję pomalować twarze czy poznać prawdziwą broń. Maluchy ciekawie spędziły czas w Dystrykcie oraz w komendzie straży pożarnej, którą mogły zwiedzić, wsiąść do wozów strażackich czy próbować przymierzyć się do strażackich strojów.

Poza wycieczkami był też czas na wspólne gry, zabawy i sportową rywalizację. Na nasze pytanie jak maluchy wspominają ten czas, odpowiedź była prosta.

Było super! Chcemy jeszcze – zgodnie mówiły

Wkrótce młodzi Warciarze wyjadą na obóz piłkarski do Kołobrzegu. Nad morze wybiera się grupa niemal 100 dzieci. Atrakcją dla nich jest z pewnością podróż pociągiem. Niebawem przygotujemy relację z tej eskapady.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...