15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

Powoli dobiega końca projekt „Modernizacja Muzeum Śremskiego poprzez rozbudowę budynku muzeum o pawilon wystawowy i salę widowiskową oraz utworzenie nowoczesnej multimedialnej interaktywnej ekspozycji stałej”. Po pracach budowlanych teraz przyszedł czas na dopieszczenie i doposażenie obiektu w nowe nagłośnienie i oświetlenie.

– Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł. Sprzęt trafi do nas na początku września – informuje Grzegorz Pawlak, który jednocześnie dziękuje Mikołajowi Cielaszykowi za ogromną pomoc we wszystkich kwestiach technicznych tego przedsięwzięcia.

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

Nowe nagłośnienie i oświetlenie mają być dopełnieniem trwającej od kilku lat modernizacji muzeum. Przypomnijmy, że budynek wzbogacił się o przeszklony pawilon wystawowy, w którym odbywają się cykliczne wystawy.

Powstała także nowa sala widowiskowa na 300 osób oraz łącznik, który scala stary budynek z nową przestrzenią. W międzyczasie powstała także stała ekspozycja, łącząca zabytki z nowoczesną technologią interaktywną.

Czytaj także: Trochę punka, trochę rocka. Muza w Muzeum – zapowiedź koncertu, 23 lipca 

Na uwagę zasługuje odrestaurowany ogród muzealny i amfiteatr, w którym odbywa się cykl letnich koncertów „Muza w Muzeum”. W ostatnim czasie sala widowiskowa została również wyposażona w kotarę, horyzont, kulisy oraz maszt oświetleniowy.

– Zwieńczeniem tych realizacji jest zakup nowego oświetlenia oraz nowoczesnego systemu nagłośnienia, które pozwoli nam na realizację kolejnych projektów – dodaje Grzegorz Pawlak.

Realizowany przez Muzeum Śremskie projekt pn. „Modernizacja Muzeum Śremskiego poprzez rozbudowę budynku muzeum o pawilon wystawowy i salę widowiskową oraz utworzenie nowoczesnej multimedialnej interaktywnej ekspozycji stałej jest dofinansowany z Funduszy Unijnych. Wartość projektu wynosi 7 885 671,66 złotych. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich wynosi 6 683 587,89 złotych.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...