15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Szykują mu godne pożegnanie. Ks. Wojciech Kryza odchodzi z parafi
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Szykują mu godne pożegnanie. Ks. Wojciech Kryza odchodzi z parafi

Parafianie z parafii pw. św. Barbary w Jaszkowie i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Manieczkach szykują godne pożegnanie ks. proboszcza Wojciecha Kryzy.

Ksiądz proboszcz Wojciech Kryza po 18 latach posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Barbary w Jaszkowie i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Manieczkach będzie rozstawał się ze swoimi parafianami. Nie, nie – nie przechodzi wcale na kapłańską emeryturę, ale został przeniesiony do innej parafii na terenie archidiecezji poznańskiej. Z dniem 1 sierpnia proboszcz z Manieczek, jak często mówi się o tym duchownym, obejmie parafię pw. Wszystkich Świętych w Otorowie (pow. szamotulski).

Parafianie jednak zrobią wszystko, aby ksiądz proboszcz na długie lata zapamiętał ich z najlepszej strony. 25 lipca, a więc w najbliższą niedzielę, parafianie przygotowują godne pożegnanie proboszcza. W niedzielę 25 lipca będziemy dziękować księdzu Wojciechowi za 18 lat posługi w naszej parafii. O godzinie 11:00 zostanie odprawiona msza święta dziękczynna, a później od godziny 14:00 przy kościele odbędzie się „Festyn z księdzem Wojciechem” – parafianie zapowiadają w mediach społecznościowych.

Sam festyn będzie miał charakter piknikowy, ze słodkościami, przekąskami i drobnym poczęstunkiem. Będzie można także porozmawiać z osobą, dla którego to całe przedsięwzięcie jest realizowane. Z pewnością ksiądz proboszcz zapamięta to wydarzenie i często będzie do niego wracał pamięcią.

Parafia pw. św. Barbary w Jaszkowie i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Manieczkach nie zostanie bez proboszcza. Od połowy maja znane jest już nazwisko duszpasterza, który zastąpi proboszcza Kryzę. To ks. Zbigniew Gutowski, obecny proboszcz parafii pw. św. Faustyny w Plewiskach.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...