15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Sport Powtórzył sukces kolegi
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Powtórzył sukces kolegi

Rafał Janicki powtórzył sukces klubowego kolegi sprzed lat i jako drugi po Tomaszu Kozłowskim wygrał Festiwal Szachowe Lato, który przez kilka dni rozgrywany był w Poznaniu.

Coroczny turniej odbywał się w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, gdzie w dniach 10-18 lipca rywalizowano w kategorii open i seniorów. Tradycyjnie już wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów LKS Piast Śrem. W festiwalu zagrało czterech seniorów i dwóch juniorów.

Niespodziankę sprawił Rafał Janicki, który nieoczekiwanie został triumfatorem w kategorii open, gdzie walczyło 66 zawodników. Dziewięciorundowe zmagania śremianin rozpoczął od zwycięstwa, ale w drugiej rundzie przegrał niespodziewanie z dużo niżej notowanym rywalem i nic nie wskazywało na to, że może pokusić się o końcowe zwycięstwo. Tymczasem Rafał Janicki wygrał kolejnych sześć z partii z rzędu i przed ostatnią rundą był liderem. W dodatku miał komfortową sytuację, bowiem posiadał pół punktu przewagi i do pełni szczęścia wystarczył mu remis w ostatniej partii. Szachista Piasta nie zmarnował okazji. Po 31 posunięciu wraz z przeciwnikiem zgodzili się na remis w „wieżówce”. W efekcie Rafał Janicki zajął pierwsze miejsce i odniósł sukces. Nagrodę dla najlepszego wśród zawodników niepełnosprawnych otrzymał Bogusław Górski, który zgromadził 5 punktów i zajął 28 miejsce.

Co ciekawe, turniej pokazał, że rankingi nie grają. Turniejowa „1” – Anna Czarnecka, zajęła odległe 24 miejsce, a wygrał rozstawiony z nr 8 śremianin. Mało tego tylko trzech zawodników z czołowej „20” według listy startowej nie straciło na rankingu, co jest sporym ewenementem.

Dodajmy, że dla pozostałych zawodników LKS Piast nie był to udany turniej. Piotr Hoffmann i Piotr Kaczmarek zajęli dalsze lokaty w kategorii open, a wśród juniorów Bartosz Ciesielski i Wojciech Werbliński nie przebili się do czołowej dziesiątki.

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....