0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Materiał partnera Gdzie zaopatrzyć się w części do klasycznego VW?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Gdzie zaopatrzyć się w części do klasycznego VW?

Dla chcącego nic trudnego. Tak najprościej można zdefiniować dzisiejsze metody renowacji zabytkowych pojazdów. Owszem, w przeszłości wymagało to sporo zachodu, godzin spędzonych na szrotach lub podczas przeszukiwania ogłoszeń. Odnowienie auta w ten sposób mogło trwać nawet kilka lat. Dzisiaj wszystko podane jest na tacy. Szczególnie jedna marka wydaje się zadbana pod tym względem. Gdzie zaopatrzyć się w części do klasycznego VW? Odpowiedzi poszukamy w poniższym artykule.

Części do VW na pchlim targu?

O dziwo, są i takie pomysły. W sumie, skoro na targu staroci można znaleźć niemal wszystko, to dlaczego nie poszukać tam adaptera zewnętrznej chłodnicy oleju do T1? Ba, może przy odrobinie szczęścia znajdzie się i reszta pojazdu?

Mówiąc poważnie, nawet gdyby taki biały kruk zachował się do naszych czasów, nadawałby się co najwyżej na podstawkę pod chwiejącą się szafę.

Nie oszukujmy się, metal w konfrontacji z upływającym czasem nie ma żadnych szans i nawet jeśli coś przypomina jakiś element, to wcale nie oznacza, że można to montować, bez szkody dla reszty mechanizmów.

Inny przykład? Proszę. Warunkiem sine qua non dla poprawnego funkcjonowania układu spalania jest jego szczelność. Czy jest możliwe, by czas nie wywarł swego piętna na powierzchniach cylindrów, tłoków i pozostałych? Nie. Restauracja wymienionych także na nic się nie zda, ponieważ wiązałaby się z usunięciem wierzchniej warstwy metalu, a to znacząco zmieniłoby gabaryty poszczególnych elementów. Jedynym wyjściem byłoby zainstalowanie nieużywanego kilkudziesięcioletniego tłoka cylindra w nienagannym stanie. To jest po prostu niemożliwe. Każdy, kto twierdzi inaczej, oszczędnie gospodaruje prawdą.

A jednak stare pojazdy wciąż cieszą oczy swoim widokiem. W dalszym ciągu fascynują i wzbudzają zrozumiałą zazdrość. Jak to możliwe?

Nowe, „stare” części do VW

Nie ma najmniejszych powodów, by rezygnować z marzenia swojego życia. Renowacja nie tylko jest możliwa, jest także wspaniałym hobby. A wszystko za sprawą miłośników wiekowych samochodów, którzy postanowili wzbogacić krajobraz naszych dróg klasykami.

Wspomnieliśmy już, że oryginalne części to mrzonka, jak zatem rozwiązano ten problem?

Przydało się zacięcie historyczne umożliwiające zebranie pełnej dokumentacji technicznej poszczególnych modeli. W ten sposób zdobyto wiedzę niezbędną do odtworzenia każdego, nawet najmniejszego elementu pojazdu. Potem do akcji wkroczyli inżynierowie, odtwarzając skrupulatnie części, z tą różnicą, że wykorzystali do tego zdobycze nowoczesnej technologi i metalurgii. To bardzo istotne, ponieważ każda cząstka samochodu jest teraz wykonana z precyzją niedostępną jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Ówczesne stopy metali także nie mogłyby równać się z dzisiejszymi pod względem odporności i wytrzymałości. Jednocześnie zachowano wygląd części, uniemożliwiając ich odróżnienie od oryginalnych.

VW Karmann Ghia odnowiony w ten sposób w niczym nie odbiega od pierwowzoru. No, może tylko jest niezawodny.

A co z wyposażeniem? To samo.

Pamiętajmy, że w autach z tamtego okresu istotnym materiałem było drewno i blacha. Nie są to półprodukty wybitnie trwałe, zatem znalezienie bagażnika dachowego „Vintage Look” do Garbusa graniczy z cudem. A mimo to wystarczy jeden telefon, by sprzęt znalazł się w Twoim garażu.

W ten sposób w krótkim czasie jesteśmy w stanie skompletować całe wyposażenie do starych aut ze stajni Volkswagena. Naprawdę warto.

Zwłaszcza w kontekście VW Bulika T1, o którego naprawdę jest bardzo trudno. Z niezrozumiałych powodów pozostało ich tak niewiele, że istnieje poważne ryzyko całkowitego zaniku tego modelu, uwielbianego niegdyś przez „dzieci kwiaty”.

Części do klasyków VW, gdzie kupić?

Ustaliliśmy już, że wszelkie pokątne transakcje mogą przynieść więcej szkód aniżeli pożytku. Trzeba tu uwzględnić fakt, że pojazdy będąc w ruchu, stale zmagają się różnego rodzaju naprężeniami. Poszczególne mechanizmy ściśle za sobą współpracują, co wymaga idealnego dopasowania. Zwłaszcza auta zabytkowe wykazują ogromną wrażliwość w tym zakresie.

Musimy mieć pewność, że to, co montujemy, w pełni odpowiada wymogom technicznym, a w przypadku wnętrza estetycznym.

Taką gwarancję dać może tylko sklep garbus.pl specjalizujący się w częściach i wyposażeniu do aut marki Volkswagen. Dlaczego?

Ponieważ ludzie go tworzący kochają stare pojazdy, a jednocześnie zależy im na zadowoleniu klientów.

Brać złożona z miłośników wiekowych pojazdów jest bardzo skonsolidowana i wymagająca. Mając takich klientów, sklep garbus.pl musi naprawdę się postarać i czyni to znakomicie, o czym świadczy pokaźna liczba zadowolonych osób.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś sam się o tym przekonał. Planujesz renowację swojego Volkswagena, a może już masz taki egzemplarz? Za pomocą formularza kontaktowego możesz podzielić się swoją radością, a przy okazji zapytać o interesujące Cię części. Twój samochód może dzięki temu odzyskać dawny blask, Ty radość a sklep zyska satysfakcję.

Wszyscy zadowoleni, i w tym rzecz.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...