15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Ścieżka pieszo-rowerowa już gotowa. Rowerzyści wskazują usterki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ścieżka pieszo-rowerowa już gotowa. Rowerzyści wskazują usterki

Po 10 miesiącach prac ukończono budowę ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina. Łącznie ma ona niemal dwa kilometry długości. Jednak na sporym odcinku pojawiły się problemy. Na ścieżkę nachodzi tłuczeń. – To fuszerka – grzmią rowerzyści.

13 lipca oficjalnie została oddana do użytku ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina. Przypomnijmy, że jest to część wciąż trwającej inwestycji „Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rz. Warty”.

Wspomnijmy także, że za część naziemną, czyli budowę ścieżek rowerowych w kierunku Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina, odpowiada konsorcjum firm Spiner-Komplex-Bruk-Inwest-Bruk. Koszt tej inwestycji to 5 350 500 zł.

– Zgodnie z założeniami projektowymi, powstało 1975 m ścieżki do Zbrudzewa i 421 m ścieżki w kierunku Mechlina. Ścieżki rowerowe mają nawierzchnię asfaltową, chodnik dla pieszych jest wybrukowany; całość oświetlona energooszczędnymi lampami ledowymi – informuje śremski ratusz.

Jednak z chwilą, gdy ścieżka została oddana do użytku pojawiły się pierwsze wątpliwości co do fachowości jej wykonania. Na sporym odcinku tłuczeń oddziela ścieżkę od jezdni. – Drobne kamienie dostają się na ścieżkę. To bardzo niebezpieczne – zauważa pan Tomasz, który poprosił redakcję o bliższe przyjrzenie się temu problemowi.

Faktycznie wzdłuż ścieżki zastosowano tłuczeń. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy najeżdżając na niego rozrzucają kamienie na boki. – Przydałoby się to jakoś utwardzić. Na przykład można położyć kostkę – sugeruje nasz czytelnik.

Kosze na śmieci, które stoją na środku ścieżki również nie ułatwiają rekreacji

Zwróciliśmy się do burmistrza o komentarz w tej sprawie.

Przyznam szczerze, że nie otrzymałem uwag do tej inwestycji. Ale na pewno poprawimy ścieżkę tak, by nie stanowiła zagrożenia dla użytkowników – zapewnia Adam Lewandowski

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nadchodzą silne wiatry! Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda za oknem jaka jest widzi każdy. Z każdą godziną będzie się ona pogarszała. W godzinach popołudniowych ma już dość mocno wiać. Prognozuje się wystąpienie...

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...