17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Ścieżka pieszo-rowerowa już gotowa. Rowerzyści wskazują usterki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ścieżka pieszo-rowerowa już gotowa. Rowerzyści wskazują usterki

Po 10 miesiącach prac ukończono budowę ścieżki pieszo-rowerowej do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina. Łącznie ma ona niemal dwa kilometry długości. Jednak na sporym odcinku pojawiły się problemy. Na ścieżkę nachodzi tłuczeń. – To fuszerka – grzmią rowerzyści.

13 lipca oficjalnie została oddana do użytku ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina. Przypomnijmy, że jest to część wciąż trwającej inwestycji „Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rz. Warty”.

Wspomnijmy także, że za część naziemną, czyli budowę ścieżek rowerowych w kierunku Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina, odpowiada konsorcjum firm Spiner-Komplex-Bruk-Inwest-Bruk. Koszt tej inwestycji to 5 350 500 zł.

– Zgodnie z założeniami projektowymi, powstało 1975 m ścieżki do Zbrudzewa i 421 m ścieżki w kierunku Mechlina. Ścieżki rowerowe mają nawierzchnię asfaltową, chodnik dla pieszych jest wybrukowany; całość oświetlona energooszczędnymi lampami ledowymi – informuje śremski ratusz.

Jednak z chwilą, gdy ścieżka została oddana do użytku pojawiły się pierwsze wątpliwości co do fachowości jej wykonania. Na sporym odcinku tłuczeń oddziela ścieżkę od jezdni. – Drobne kamienie dostają się na ścieżkę. To bardzo niebezpieczne – zauważa pan Tomasz, który poprosił redakcję o bliższe przyjrzenie się temu problemowi.

Faktycznie wzdłuż ścieżki zastosowano tłuczeń. Wszystko wskazuje na to, że kierowcy najeżdżając na niego rozrzucają kamienie na boki. – Przydałoby się to jakoś utwardzić. Na przykład można położyć kostkę – sugeruje nasz czytelnik.

Kosze na śmieci, które stoją na środku ścieżki również nie ułatwiają rekreacji

Zwróciliśmy się do burmistrza o komentarz w tej sprawie.

Przyznam szczerze, że nie otrzymałem uwag do tej inwestycji. Ale na pewno poprawimy ścieżkę tak, by nie stanowiła zagrożenia dla użytkowników – zapewnia Adam Lewandowski

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...