24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportPuchar dla Gang Bang Boys
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Puchar dla Gang Bang Boys

Piłkarze Gang Bang Boys zdobyli Puchar Burmistrza, który był stawką Turnieju Beach Soccera zorganizowanego przez Śremski Sport. W finale pokonali ubiegłorocznych triumfatorów – LKS Lubiatowo.

Do sobotniego turnieju w kategorii open przystąpiło 10 zespołów. Drogą losową podzielono je na dwie grupy eliminacyjne. W nich grano każdy z każdym o miejsce w półfinale, które zapewniały sobie po dwa najlepsze zespoły.

Grupę A z kompletem punktów wygrał broniący pucharu zespół LKS Lubiatowo. Zacięta była walka o drugie miejsce pomiędzy piłkarzami UKS Śrem, a Gang Bang Boys. Decydował bezpośredni pojedynek. Pierwszym do awansu wystarczał remis. Lepsi o jedno trafienie – 3:2, okazali się jednak zawodnicy Gang Bank Boys i to awansowali, a UKS Śrem podzielił los FC Brand i Myrol i odpadł z turnieju. W grupie B dwa zespoły – Szafa Team i G5, zgromadziły po 10 punktów. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu z pierwszego miejsca awansowała ekipa Łukasza Szafrańskiego. W półfinale przegrała ona jednak 1:3 z Gang Bang Boys. Drugim finalistą została drużyna LKS Lubiatowo, która nie miała łatwej przeprawy z G5, ale ostatecznie wygrała 2:1 po golach Tomasza Malickiego.

Zdobywcy Pucharu Burmistrza Śremu – Gang Bank Boys
Zdobywcy Pucharu Burmistrza Śremu – Gang Bank Boys

Remisem zakończył się mecz o trzecie miejsce. Ekipa G5 prowadziła już 3:1, ale Szafa Team za sprawą dwóch trafień Adama Kopiecia doprowadziła do karnych. Te lepiej strzelali piłkarze G5 i to oni stanęli na trzecim stopniu podium.

Dużą dawkę emocji dostarczył finał, który był rewanżem za pojedynek grupowy, gdzie LKS Lubiatowo pokonało Gank Bang Boys 1:0. Sędzia usunął z boiska dwóch zawodników, a jednego zdyskwalifikował na cały turniej za niesportowe zachowanie, a więc oba zespoły miały porachunki do wyrównania. Obrońcy trofeum objęli prowadzenie, ale rywale nie dali za wygraną. Odpowiedzieli dwoma golami i udanie zrewanżowali się przeciwnikom i to oni za rok bronić będą pucharu.

Organizatorzy nagrodzili najlepsze zespoły pucharami, medalami i nagrodami w postaci voucherów na bowling. Statuetki otrzymali także dla najlepszego bramkarza Dawid Szymaniak, a dla zawodnika Tomasz Malicki.

Poprzedni artykułV liga jak magnes
Następny artykułPowtórzył sukces kolegi

A to ciekawe