17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Na sygnale Koszmarny wypadek pod Książem Wlkp. Auto roztrzaskało się na drzewie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koszmarny wypadek pod Książem Wlkp. Auto roztrzaskało się na drzewie [FOTO]

Około godziny 13 pod Książem Wlkp. doszło do poważnego wypadku. W jego wyniku jedna osoba, kierowca auta, z obrażeniami ciała helikopterem został zabrany do szpitala w Kaliszu.

Seat cordoba roztrzaskał się na drzewie. Siła zderzenia była tak potężna, że wyrwała z auta akumulator, a sam samochód obrócił się wokół osi i zatrzymał się w poprzek drogi.

Kierowca, znajdując się jeszcze w szoku powypadkowym, jakimś cudem wyszedł z wraku auta i usiadł na poboczu drogi. Służby o wypadku zaalarmowały osoby postronne, kierowcy którzy najechali na zdarzenie.

Wypadek Włościejewki

Kiedy na miejsce dojechała straż pożarna, a pierwsi byli ochotnicy z Książa Wlkp., z mężczyzną nie było kontaktu. Był on przytomny, ale nie reagował na kontakt ze strażakami. Ochotnicy opatrzyli poszkodowanego, usztywnili złamane kończyny, a w międzyczasie na miejsce wypadku zjechały się kolejne strażackie zastępy, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Medycy z ZRM po przeprowadzeniu badania kierowcy uznali, że konieczny jest jego transport do szpitala drogą powietrzną.

Na miejscu lądował Ratownik 21 z bazy pod Ostrowem Wlkp.

Poszkodowany kierowca samochodu w wieku około 40-lat z obrażeniami twarzy, klatki piersiowej i złamaniami kończyn, helikopterem LPR miał zostać zabrany do szpitala w Kaliszu.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci z KPP Śrem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...