0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Koszmarny wypadek pod Książem Wlkp. Auto roztrzaskało się na drzewie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koszmarny wypadek pod Książem Wlkp. Auto roztrzaskało się na drzewie [FOTO]

Około godziny 13 pod Książem Wlkp. doszło do poważnego wypadku. W jego wyniku jedna osoba, kierowca auta, z obrażeniami ciała helikopterem został zabrany do szpitala w Kaliszu.

Seat cordoba roztrzaskał się na drzewie. Siła zderzenia była tak potężna, że wyrwała z auta akumulator, a sam samochód obrócił się wokół osi i zatrzymał się w poprzek drogi.

Kierowca, znajdując się jeszcze w szoku powypadkowym, jakimś cudem wyszedł z wraku auta i usiadł na poboczu drogi. Służby o wypadku zaalarmowały osoby postronne, kierowcy którzy najechali na zdarzenie.

Wypadek Włościejewki

Kiedy na miejsce dojechała straż pożarna, a pierwsi byli ochotnicy z Książa Wlkp., z mężczyzną nie było kontaktu. Był on przytomny, ale nie reagował na kontakt ze strażakami. Ochotnicy opatrzyli poszkodowanego, usztywnili złamane kończyny, a w międzyczasie na miejsce wypadku zjechały się kolejne strażackie zastępy, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Medycy z ZRM po przeprowadzeniu badania kierowcy uznali, że konieczny jest jego transport do szpitala drogą powietrzną.

Na miejscu lądował Ratownik 21 z bazy pod Ostrowem Wlkp.

Poszkodowany kierowca samochodu w wieku około 40-lat z obrażeniami twarzy, klatki piersiowej i złamaniami kończyn, helikopterem LPR miał zostać zabrany do szpitala w Kaliszu.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci z KPP Śrem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...