17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Kultura Trochę punka, trochę rocka. Muza w Muzeum – zapowiedź koncertu, 23 lipca
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Trochę punka, trochę rocka. Muza w Muzeum – zapowiedź koncertu, 23 lipca

W piątek, 23 lipca kolejna odsłona Muzy w Muzeum. Tym razem na scenie zagrają warszawskie trio „daysdaysdays” oraz poznański „Syndrom Paryski”. Początek o godzinie 19.30.

Żoliborskie trio „daysdaysdays” gra w duchu szkolnego punk rocka. Debiutancka epka ukazała się w 2018 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez publikę, o czym świadczyć może jej obecność w zestawieniach najlepszych płyt serwisów takich jak Undertone czy Trzy Szóstki.

Druga epka „Podium nie ma” ukazała się na początku 2020 roku nakładem własnym, lecz pandemia skutecznie zablokowała promowanie tego albumu. Muzycy przygotowują się właśnie do nagrania kolejnego albumu. Zagrali koncerty w całej Polsce, gdzie dzielili scenę z takimi zespołami jak Pile, Zwidy czy Syndrom Paryski.

Natomiast piątka chłopaków z Poznania to „Syndrom Paryski”, który daje upust swoim przenikającym się inspiracjom, tworząc ładne, ciężkie do określenia gatunkowymi szufladkami piosenki, które łączą w sobie gitarową energię amerykańskiej sceny emo z indie rockową przebojowością. Całość okraszona jest melancholijnymi tekstami tworząc piosenki – wspomnienia letnich chwil w deszczowy listopadowy wieczór.

O dobry nastrój gości dbać będzie ekipa „Starej Piekarni”, która odpowiada za ogródek gastronomiczny.

Przy okazji przypominamy także, że przez cały czas można oglądać wystawy:

  • Artur Sikorski – Ptaki (Wystawa plenerowa w ogrodzie) – dostępna w godzinach otwarcia ogrodu,
  • Henryk Mazurek – Twarze Afryki (Akwarium),
  • Związek Artystów Plastyków – Dworki i Pałace Wielkopolski (Galeria).

Wystawy Twarze Afryki oraz Dworki i Pałace Wielkopolski dostępne są od poniedziałku do czwartku w godz. 8-15 i w piątki 8-23.

Trochę punka, trochę rocka. Muza w Muzeum – zapowiedź koncertu, 23 lipca

Poprzedni artykułGliną i sznurkiem
Następny artykułFood trucki ponownie w Zaniemyślu!
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...