17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Powstaną kolejne bloki ŚTBS przy ul. Żurawiej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Powstaną kolejne bloki ŚTBS przy ul. Żurawiej

To już pewne! ŚTBS planuje postawienie kolejnych pięciu bloków przy ul. Żurawiej w Śremie. W pierwszym etapie powstaną trzy budynki. Koszt całej inwestycji 18,5 mln zł.

Nie da się ukryć, że sytuacja na rynku mieszkaniowym jest trudna. Ceny materiałów budowlanych poszybowały w górę, a co za tym idzie wzrosły ceny domów i mieszkań. Trudno także uzyskać kredyt. Wybawieniem w tej sytuacji może być nowa inwestycja przy ul. Żurawiej.

Do lipca 2023 roku przy ul. Żurawiej mają powstać trzy nowe bloki. Budynki będą wzorowane na wcześniejszej realizacji. Każdy z nich będzie czterokondygnacyjny, podpiwniczony z 20 lokalami mieszkalnymi i 6 garażami. Do każdego lokalu będzie przynależeć komórka lokatorska.

Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace przetargowe i mamy nadzieję na wyłonienie wykonawcy inwestycji – potwierdza Michał Mieloszyński, główny księgowy i prokurent ŚTBS

Koszt planowanej inwestycji to 18,5 mln zł. Środki będą pochodzić z kilku źródeł. – 1,8 mln zł otrzymamy z Krajowego Zasobu Nieruchomości. Milion złotych będzie pochodził z podwyższenia kapitału przez gminę Śrem, natomiast 5,4 mln zł mamy obiecane z Funduszu Dopłat zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego – wylicza Michał Mieloszyński.

Na brakującą kwotę złożą się środki własne ŚTBS – 600 tys. zł, kredyt – 6 mln zł oraz środki pochodzące z partycypacji najemców – 3,7 mln zł.

ŚTBS przeprowadził już wstępną weryfikację złożonych we wcześniejszych latach wniosków o najem mieszkania. – Wiele osób nadal potwierdza chęć najmu – dodaje Mieloszyński.

ŚTBS nie jest w stanie podać dziś przybliżonej kwoty za metr kwadratowy. – W budynkach przy ul Żurawiej, które oddawaliśmy w 2016 roku cena za metr kwadratowy ze stanem wykończenia „pod klucz” nie przekraczała 3 tyś zł. Dziś to niestety nieosiągalne – podsumowuje prokurent.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...