18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremPowstaną kolejne bloki ŚTBS przy ul. Żurawiej

Powstaną kolejne bloki ŚTBS przy ul. Żurawiej

To już pewne! ŚTBS planuje postawienie kolejnych pięciu bloków przy ul. Żurawiej w Śremie. W pierwszym etapie powstaną trzy budynki. Koszt całej inwestycji 18,5 mln zł.

Nie da się ukryć, że sytuacja na rynku mieszkaniowym jest trudna. Ceny materiałów budowlanych poszybowały w górę, a co za tym idzie wzrosły ceny domów i mieszkań. Trudno także uzyskać kredyt. Wybawieniem w tej sytuacji może być nowa inwestycja przy ul. Żurawiej.

Do lipca 2023 roku przy ul. Żurawiej mają powstać trzy nowe bloki. Budynki będą wzorowane na wcześniejszej realizacji. Każdy z nich będzie czterokondygnacyjny, podpiwniczony z 20 lokalami mieszkalnymi i 6 garażami. Do każdego lokalu będzie przynależeć komórka lokatorska.

Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace przetargowe i mamy nadzieję na wyłonienie wykonawcy inwestycji – potwierdza Michał Mieloszyński, główny księgowy i prokurent ŚTBS

Koszt planowanej inwestycji to 18,5 mln zł. Środki będą pochodzić z kilku źródeł. – 1,8 mln zł otrzymamy z Krajowego Zasobu Nieruchomości. Milion złotych będzie pochodził z podwyższenia kapitału przez gminę Śrem, natomiast 5,4 mln zł mamy obiecane z Funduszu Dopłat zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego – wylicza Michał Mieloszyński.

Na brakującą kwotę złożą się środki własne ŚTBS – 600 tys. zł, kredyt – 6 mln zł oraz środki pochodzące z partycypacji najemców – 3,7 mln zł.

ŚTBS przeprowadził już wstępną weryfikację złożonych we wcześniejszych latach wniosków o najem mieszkania. – Wiele osób nadal potwierdza chęć najmu – dodaje Mieloszyński.

ŚTBS nie jest w stanie podać dziś przybliżonej kwoty za metr kwadratowy. – W budynkach przy ul Żurawiej, które oddawaliśmy w 2016 roku cena za metr kwadratowy ze stanem wykończenia „pod klucz” nie przekraczała 3 tyś zł. Dziś to niestety nieosiągalne – podsumowuje prokurent.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...