17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Na sygnale Nie dajce się oszukać fałszywym strażakom. Służby ostrzegają
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nie dajce się oszukać fałszywym strażakom. Służby ostrzegają

Zarówno policja, jak i PSP ostrzegają przed nową wariacją oszustwa „na wnuczka”. Tym razem oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Oszuści zwietrzyli nową okazję do kradzieży. Tym razem zdecydowali się poszywać pod przedstawicieli formacji, która cieszy się największym uznaniem społeczeństwa. Oszuści udają, że są strażakami i w ten sposób żerują na nieświadomości innych.

Przebrani w strażackie mundury oszuści próbowali dostać się do mieszkania jednego z seniorów w powiecie łódzkim. Mężczyzna, pomimo tego, że był schorowany, nie wpuścił do mieszkania fałszywych strażaków. Osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.

Przestępcy działając metodą tzw.  „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Jak wcześniej policja informowała, że ta formacja nigdy nie chce pieniędzy od obywateli na prowadzenie działań, tak teraz straż pożarna ostrzega: strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach  prywatnych.

Warto o tym pamiętać, kiedy pewnego dnia do naszych mieszkań zapuka „strażak” i zaproponuje kontrolę przeciwpożarową.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...