18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleNie dajce się oszukać fałszywym strażakom. Służby ostrzegają

Nie dajce się oszukać fałszywym strażakom. Służby ostrzegają

Zarówno policja, jak i PSP ostrzegają przed nową wariacją oszustwa „na wnuczka”. Tym razem oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Oszuści zwietrzyli nową okazję do kradzieży. Tym razem zdecydowali się poszywać pod przedstawicieli formacji, która cieszy się największym uznaniem społeczeństwa. Oszuści udają, że są strażakami i w ten sposób żerują na nieświadomości innych.

Przebrani w strażackie mundury oszuści próbowali dostać się do mieszkania jednego z seniorów w powiecie łódzkim. Mężczyzna, pomimo tego, że był schorowany, nie wpuścił do mieszkania fałszywych strażaków. Osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.

Przestępcy działając metodą tzw.  „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Jak wcześniej policja informowała, że ta formacja nigdy nie chce pieniędzy od obywateli na prowadzenie działań, tak teraz straż pożarna ostrzega: strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach  prywatnych.

Warto o tym pamiętać, kiedy pewnego dnia do naszych mieszkań zapuka „strażak” i zaproponuje kontrolę przeciwpożarową.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...