13.9 C
Śrem
poniedziałek, 20 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleJeden nie płacił alimentów, drugi jeździł po pijaku. Są już w rękach...

Jeden nie płacił alimentów, drugi jeździł po pijaku. Są już w rękach policji

Sądzili, że uda im się uciec przed karą. Nic z tego. Dwóch mężczyzn, poszukiwanych listami gończymi, w końcu trafiło do aresztu. Na ich trop wpadli funkcjonariusze z KPP w Śremie.

– W ubiegłym tygodniu śremscy kryminalni na terenie Poznania i powiatu poznańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi, którzy ukrywali się i nie zgłaszali do odbycia kar pozbawienia wolności. 26-latek skazany został za kilkukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a 43-latek za popełnione dwukrotnie przestępstwo niealimentacji. Teraz już obaj zatrzymani odbywają kary w areszcie – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Na trop obu miglanców wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego ze śremskiej Komendy, którzy na co dzień specjalizują się w poszukiwaniach osób. – 13 lipca, kryminalni w Poznaniu zatrzymali 43-latka dwukrotnie skazanego za niealimentację i poszukiwanego na podstawie listu gończego oraz nakazu doprowadzenia, które wydane zostały przez sąd w Śremie. Zatrzymany trafił do aresztu, gdzie odbywa karę 14 miesięcy pozbawienia wolności – wyjaśnia rzecznik.

Natomiast, w czwartek 15 lipca, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na terenie jednej z wsi w powiecie poznańskim zatrzymali 26-latka z gminy Książ Wielkopolski, który poszukiwany był na podstawie czterech listów gończych i ukrywał się od kilku miesięcy.

Mężczyzna skazany został na łączną karę 3 lat pozbawienia wolności za popełnione czterokrotnie przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – dodaje Ewa Kasińska

Oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...