0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Wandale się nie zgłosili. Sprawą zajmuje się policja
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wandale się nie zgłosili. Sprawą zajmuje się policja [FILM]

Centrum Kultury w Książu Wlkp. wzorem śremskiego magistratu, dało czas wandalom, którzy zniszczyli wieżę ratowniczą w Jarosławkach. Ci się nie zgłosili. Sprawą zajmuje się policja.

W nocy z 14 na 15 lipca w Jarosławkach, na plaży, została zniszczona wieża ratownicza. – Jest to bardzo przykre zdarzenie, ponieważ wieża służy ratownikom do czuwania nad bezpieczeństwem osób kąpiących się, w tym także zapewne sprawcy tego wandalizmu – mówi Mariola Kaźmierczak, dyrektor CK w Książu Wlkp.

Dyrekcja chce sprawę załatwić polubownie i zaapelowała do grupy osób, które zniszczyły wieżę. Dali im czas, podali dane kontaktowe, pod które wandale mieli się zgłosić. Jak podała w poniedziałek Mariola Kaźmierczak, grupa nieodpowiedzialnych osób, która zniszczyła wieżę, się nie zgłosiła.

Cały akt wandalizmu został zarejestrowany przez monitoring. Na nagraniu upublicznionym przez CK Książ Wlkp. widać, jak jedna z tych osób huśta się na wieży, a następnie spada z niej razem z jednym z jej elementów. Następnie ta osoba dokonuje dalszego aktu dewastacji.

CK Książ Wlkp. ma także inne nagranie. – Mamy nagranie, na którym widać twarze tych osób – wyjaśnia dyrektor ksiąskiego ośrodka kultury. Z wiadomych przyczyn administrator obiektu w Jarosławkach nie może udostępnić tego nagrania publicznie, z uwagi na ochronę wizerunku sprawców. Wideo jednak trafiło już w ręce policjantów, którzy zajmują się ustalaniem tożsamości wandali.

Straty materialne wyceniono na 1 tys. zł. Straty niematerialne mogą być znacznie bardziej dotkliwe. W wyniku zniszczenia wieży ratownicy mają utrudnioną obserwację lustra wody i trudniej im wypatrzeć osobę wymagającą pomocy.

Osobom odpowiedzialnym za zniszczenie wieży grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 5 włącznie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...