18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremW planach jest zamknięcie dla ruchu ul. Kościuszki

W planach jest zamknięcie dla ruchu ul. Kościuszki

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie 2021/2022 roku gmina Śrem zaprezentuje propozycję zmian organizacji ruchu w rejonie ul. Kościuszki i Wyszyńskiego. Już dziś wiadomo, że rozważane jest zamknięcie tych ulic dla ruchu.

O planach zamiany ul. Kościuszki na prawdziwy deptak mówi się już od kilku lat. Dotychczas jednak kończyło się na dywagacjach. Tymczasem okazuje się, że plany zamknięcia tej części Starego Miasta dla ruchu są coraz bardziej realne.

Gmina Śrem opracowała wizualizację komunikacji na ulicach Wyszyńskiego i Kościuszki przy okazji opracowywania wniosku o dofinansowanie projektu Centrum Aktywizacji Społecznej Stare Miasto, którego celem była rewitalizacja prawobrzeżnej części miasta, nie tylko w zakresie remontowym, ale również przywrócenia do życia tej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. W ostatnich latach prowadzono wiele prac, by zmienić wizerunek tej strony miasta: m.in. powstał węzeł przesiadkowy przy ul. Stary Rynek, parkingi, ścieżki rowerowe, remont Wielkiej Rzeźnickiej – wyjaśnia Julia Projs ze śremskiego ratusza

Urzędnicy potwierdzają, że propozycja zmian organizacji ruchu w rejonie ul. Kościuszki czy ul. Wyszyńskiego jest w planach i będzie przedstawiona na przełomie 2021/2022 roku.

Przy okazji przypomnijmy również, że pomysł na stworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej Stare Miasto upadł. Wiosną bieżącego roku gmina Śrem zaprezentowała nową koncepcję budowy osiedla mieszkaniowego na terenie dawnej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj także: Nowa koncepcja budowy osiedla mieszkaniowego na terenie dawnej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej

Jak na plany zamknięcia ul. Kościuszki czy Wyszyńskiego zapatrują się mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy prowadzą w tej okolicy działalność? Z pierwszych opinii wynika, że nie do końca podoba im się takie rozwiązanie. Obawiają się kłopotów z dostępem do swoich posesji. – Parkować będzie można tylko pod mostem? – zastanawia się pan Marek.

Deptak przy ul. Kościuszki miałby docelowo stać się miejscem przyjaznym dla barów i restauracji. Wówczas mogłyby powstać ogródki na niemal całej szerokości.

A wy co sądzicie o pomyśle gminy? Czekamy na wasze opinie.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...