17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Sport V liga jak magnes
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

V liga jak magnes

Piłkarze Warty rozpoczęli dzisiaj przygotowania do nowego sezonu. Awans do V ligi podziałał jak magnes, bowiem na pierwszym treningu stawiło się aż sześciu zawodników, którzy chcieliby bronić barw śremskiego zespołu.

Po krótkiej wakacyjnej przerwie w poniedziałek o godzinie 19.00 piłkarze Warty rozpoczęli przygotowania do występów w V lidze. Trener Hubert Sciak miał do dyspozycji 19 zawodników. Wśród nich było sześć nowych twarzy, a więc piłkarze, którzy będą przez najbliższych kilka treningów mieli status „testowanych”.

Kilku zawodników zgłosiło akces gry w Warcie i będę się tym chłopakom przyglądał pod kątem przydatności do zespołu w treningach, jak i podczas sparingów – mówi trener Hubert Sciak. – Na pewno potrzebujemy wzmocnień składu, a nie uzupełnienia kadry – dodał.

Zdecydowanie dłuższa była lista nieobecnych. Na pierwszym treningu brakowało bowiem aż 9 zawodników, którzy wywalczyli awans do V ligi.

Wszyscy nieobecni usprawiedliwili swoją nieobecność – informuje trener Hubert Sciak. – Trzech zawodników wyeliminowały kontuzje, a innych obowiązki służbowe, choroba, czy urlop. Póki co nikt nie zgłaszał, że zamierza zmienić barwy i odejść do innego klubu – tłumaczy.

Wszystko wskazuje na to, że w Warcie uda się zatrzymać Krzysztofa Chwaliszewskiego, którego mocno kusił beniaminek IV ligi. Prawy obrońca był obecny na treningu, więc wszystko wskazuje na to, że odrzucił ofertę. Nie zabrakło także najskuteczniejszego zawodnika poprzedniego sezonu i klasy okręgowej – Patryka Słomczyńskiego.

Już w najbliższą sobotę Warciarze rozegrają pierwszy mecz sparingowy. O 15.00 zmierzą się w Śremie z TPS Winogrady. Kolejnymi rywalami będą: Obra Kościan, Pelikan Niechanowo, Concordia Murowana Goślina i Piast Kobylnica.

Poprzedni artykułJutro turniej beach soccera
Następny artykułPuchar dla Gang Bang Boys

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...