15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Strażacy z PSP Śrem wzbogacą się o nowy wóz bojowy
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Strażacy z PSP Śrem wzbogacą się o nowy wóz bojowy

Starania Tomasza Kierzka, komendanta PSP Śrem, o nowy wóz bojowy dla JRG Śrem, zakończone sukcesem. Jednostka Ratowniczo—Gaśnicza ze Śremu wzbogaci się o nowy średni wóz bojowy.

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na zakup nowych pojazdów dla służb Państwowej Straży Pożarnej. Do kilka jednostek PSP trafią m.in. quady, ciężkie wozy gaśnicze oraz średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego. Właśnie takie auto ma trafić do JRG Śrem.

W sumie KG PSP zamierza zakupić łącznie 17 nowych maszyn: 3 quady z lawetami trafią do KP PSP w Lęborku, Ełku oraz Choszcznie. 7 samochodów GCBA dołączą do jednostek PSP w Wałbrzychu, Międzyrzeczu, Łodzi, Płońsku, Białymstoku, Świętochłowicach i Kielcach.

Z kolei do Śremu oraz Mogilna, Lublina, Gorlic, Strzyżowa, Węgorzewa i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zawitają nowiutkie GBA.

Zakupy będą możliwe dzięki oszczędnościom w projektach unijnych: Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I (KOLEJ), Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych (DAR) i Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV (DROGI). Po przeprowadzonych przetargach KG PSP ze wspomnianych projektów zaoszczędziła ponad 17,5 mln zł. To pozwoliło na realizację dalszych inwestycji na rzecz poprawy bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców kraju.

Przetargi na nowe auta mają być ogłoszone jeszcze w tym roku.

Do tematu będziemy wracali w kolejnych tygodniach.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...