15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Żabno. Po opadach deszczu droga zamieniła się w potok
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Żabno. Po opadach deszczu droga zamieniła się w potok

Załamanie pogody nad regionem uruchomiło służby straży pożarnej. Najgorzej oberwało Żabno, gdzie miejscowi ochotnicy musieli ratować stację paliw przed zalaniem.

Na terenie Żabna i okolic spadło aż 37 litrów deszczówki na metr kwadratowy. Mieszkańcy wsi własnymi siłami postarali się o to, żeby woda nie zalewała ich gospodarstw, ale niekiedy było to niemożliwe i na pomoc ruszyli strażacy. Ochotnicy z Żabna wysłani zostali na miejscową stację paliw, gdzie woda niemal wdzierała się do wnętrza stacji. Tak się na szczęście nie stało, ale teren wokół był zalany – konieczne było wypompowywanie wody.

Miejscowi mieszkańcy pomogli zabezpieczyć stację przed zalaniem. Za pomocą worków z piasków zbudowano barykadę, mającą ochronić obiekt przed wdarciem się wody do jego środka.

Na filmie, jaki OSP Żabno udostępniło w sieci, widać z czym ochotnicy musieli się zmagać. Droga prowadząca do wsi w kilka chwil zamieniła się w rwący strumyk.

Z pozostałych interwencji straż pożarna odnotowała jeszcze dwie: jedną na terenie gminy Brodnica oraz jedną w gminie Śrem. W obu tych przypadkach chodziło o powalone drzewo blokujące częściowo lub całkowicie przejazd przez drogę.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...