17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Kultura Finał warsztatów z graffiti w Śremskim Ośrodku Kultury
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Finał warsztatów z graffiti w Śremskim Ośrodku Kultury

W Śremskim Ośrodku Kultury kończą się już wakacyjne warsztaty ze sztuki ulicznej. W ciągu kilku dni uczestnicy poznali najróżniejsze techniki graficzne. W końcu przyszedł czas na własnoręcznie zrobione graffiti.

Jakub Kamiński przez kilka dni wprowadzał dzieci do świata sztuki ulicznej. Uczestnicy warsztatów poznawali najróżniejsze techniki graficzne. Robili pierwsze szkice. Na koniec zajęć przyszedł czas na wykonanie prawdziwego malunku na ścianie. – Liczę na waszą kreatywność – zachęcał artysta.

Zanim jednak dzieci zabrały się do pracy, usłyszały kilka ważny kwestii dotyczących BHP. – Farby mają to do siebie, że mogą być toksyczne dla ludzi. Zanim zaczniemy malować musimy założyć maseczki, by nie wdychać pyłu i chronić się przed zatruciem. Ważne są także rękawiczki – wyjaśniał Jakub Kamiński.

Artysta pokazał również prawidłowe techniki malowania sprayem. Zaprezentował najróżniejsze końcówki do farb. Podkreślił istotę dobrego przygotowania podłoża i zmieszania farby. Potem nadszedł czas na radosną twórczość.

Pod okiem pana Jakuba, dzięki wykonały napis ŚOK. Zarys przygotował artysta. Wypełnienie napisu to już inicjatywa dzieci. Uczestnicy warsztatów bardzo chwalili sobie zajęcia. Nam utkwiło w głowie takie zdanie – Nauczyłam się, że nie ma dobrych i złych obrazów. Najważniejsze jest to, by projekt nam się podobał – mówi jedna z uczestniczek.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...