15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Kultura Finał warsztatów z graffiti w Śremskim Ośrodku Kultury
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Finał warsztatów z graffiti w Śremskim Ośrodku Kultury

W Śremskim Ośrodku Kultury kończą się już wakacyjne warsztaty ze sztuki ulicznej. W ciągu kilku dni uczestnicy poznali najróżniejsze techniki graficzne. W końcu przyszedł czas na własnoręcznie zrobione graffiti.

Jakub Kamiński przez kilka dni wprowadzał dzieci do świata sztuki ulicznej. Uczestnicy warsztatów poznawali najróżniejsze techniki graficzne. Robili pierwsze szkice. Na koniec zajęć przyszedł czas na wykonanie prawdziwego malunku na ścianie. – Liczę na waszą kreatywność – zachęcał artysta.

Zanim jednak dzieci zabrały się do pracy, usłyszały kilka ważny kwestii dotyczących BHP. – Farby mają to do siebie, że mogą być toksyczne dla ludzi. Zanim zaczniemy malować musimy założyć maseczki, by nie wdychać pyłu i chronić się przed zatruciem. Ważne są także rękawiczki – wyjaśniał Jakub Kamiński.

Artysta pokazał również prawidłowe techniki malowania sprayem. Zaprezentował najróżniejsze końcówki do farb. Podkreślił istotę dobrego przygotowania podłoża i zmieszania farby. Potem nadszedł czas na radosną twórczość.

Pod okiem pana Jakuba, dzięki wykonały napis ŚOK. Zarys przygotował artysta. Wypełnienie napisu to już inicjatywa dzieci. Uczestnicy warsztatów bardzo chwalili sobie zajęcia. Nam utkwiło w głowie takie zdanie – Nauczyłam się, że nie ma dobrych i złych obrazów. Najważniejsze jest to, by projekt nam się podobał – mówi jedna z uczestniczek.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nadchodzą silne wiatry! Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda za oknem jaka jest widzi każdy. Z każdą godziną będzie się ona pogarszała. W godzinach popołudniowych ma już dość mocno wiać. Prognozuje się wystąpienie...

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...