15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. W Książu Wlkp. mają swój Klub Seniora
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

W Książu Wlkp. mają swój Klub Seniora

Na ten moment czekali wiele miesięcy. W środę, 7 lipca w Książu Wlkp. uroczyście otwarto Ksiąski Klub Seniora. Nad jego funkcjonowaniem czuwać będą kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., Róża Jędrzejczak oraz dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp., Mariola Kaźmierczak. Koszt inwestycji - 377 299,98 zł.

Ksiąski Klub Seniora ma być jednym z najważniejszych obiektów dla starszej części ksiąskiej społeczności. Choć inwestycja została zrealizowana z końcem ubiegłego roku, to jednak ze względu na epidemiologiczne obostrzenia, organizacja spotkania będącego początkiem aktywizacji osób powyżej 60. roku życia, możliwa była dopiero po kilku miesiącach.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp., Mariola Kaźmierczak, która przywitała zaproszonych gości. Następnie głos zabrał burmistrz Książa Wlkp., Teofil Marciniak, który opowiedział o samym pomyśle, jak i o poszczególnych etapach realizacji inwestycji, a także o kosztach poniesionych na wykonanie przedsięwzięcia.

Przypomnijmy zatem, że z końcem 2020 roku zakończyły się prace adaptacyjne polegające na utworzeniu miejsca przeznaczonego na działalność Klubu Seniora. Nowa siedziba mieści się w budynku Przedszkola w Książu Wlkp. i zajmuje łącznie 79,90 m.

Ksiąski Klub Seniora tworzą takie pomieszczenia jak: sala spotkań, pomieszczenie gospodarcze, toaleta i korytarz. Pomieszczenia są klimatyzowane, umeblowane i wyposażone w elementy sportowo-rehabilitacyjne. Przy wejściu zamontowana została platforma dla osób niepełnosprawnych, dzięki której miejsce spełnia niezbędne wymogi dla potrzeb mieszkańców powyżej 60 roku życia.

Wykonanie adaptacji pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem kosztowało 377 299,98 zł, z czego 124 935,00 zł pochodziło z budżetu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, bowiem w połowie ubiegłego roku Gmina Książ Wlkp. otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”  na adaptację pomieszczeń przeznaczonych na działalność Klubu Seniora.

Ksiąski Klub Seniora ma zapewnić szeroką ofertę zajęć kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych i opiekuńczych, ale również zadbać o aktywność fizyczną i – co niemniej ważne – kontakty towarzyskie. Nad jego funkcjonowaniem czuwać będą kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., Róża Jędrzejczak oraz dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp., Mariola Kaźmierczak.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zgromadzeni goście zwiedzili klubowe pomieszczenia oraz wypróbowali znajdujący się w nich sprzęt fitness. Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Gogolewo-Świączyń.

Wszystkich mieszkańców naszej gminy powyżej 60. roku życia, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzać wolny czas, zachęcamy do przyłączenia się do Ksiąskiego Klubu Seniora. Więcej szczegółowych informacji na temat trwającego naboru znajdą państwo na gminnym portalu pod adresem: ksiaz-wlkp.pl – zachęca burmistrz Teofil Marciniak

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...