17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Kultura Bluesowa uczta w Muzeum Śremskim
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Bluesowa uczta w Muzeum Śremskim

W piątek, 16 lipca przed śremską publicznością zaprezentują się poznański, lecz ze śremskimi korzeniami - Hungry Blues oraz pilski Nadmiar. Początek o godz. 19.30.

Hungry Blues powstał na początku lata 2014 roku. Założycielem i liderem zespołu jest śremianin, Zbyszek Pomin, który pasję do muzyki przejawiał już od wczesnych lat młodości. Artysta jest laureatem licznych przeglądów oraz konkursów wokalnych. Po długim poszukiwaniu kierunku muzycznego, w końcu podjął decyzję o założeniu kapeli obracającej się w klimatach bluesowo – rockowych. Szybko zwerbowany został utalentowany gitarzysta Marcin Wójcik.

Obecny skład zespołu uległ zmianie. Obok Zbyszka i Marcina czarodziejem perkusji został Łukasz „Ratusz” Ratuszny, a basu mistrzem Aleksander „Alik” Sieczkowski. Drugim wioślarzem i najnowszym nabytkiem zespołu jest Marcin „Maryjan” Zajączkowski. Hungry Blues to zespół który rozpoczynał grając covery takich składów jak Cree, Dżem i wiele innych. W chwili obecnej kończą prace nad autorskim materiałem i nagraniem płyty. I z takim właśnie repertuarem wystąpią po raz drugi w muzealnym amfiteatrze.

Zespół Nadmiar w swojej długiej, bo trwającej ponad ćwierć wieku karierze, zagrał grubo ponad 1000 koncertów, a przemierzając kraj wszerz i wzdłuż zespół zaprezentował się setkom tysięcy fanów.

Stylistyka zespołu zmieniała się na przestrzeni lat – obecnie Nadmiar to energetyczny koktajl rock’n rolla w iście amerykańskim stylu. Zgrani i charyzmatyczni muzycy tworzą klimat, który zapada w pamięć publiczności nie tylko podczas koncertu, ale i na długo po nim.

Nadmiar tworzą: Tomek Besser – wokal (uczestnik XI edycji THE VOICE OF POLAND), Sławek Szpot – gitara, Waldek Zieliński – gitara, Maciej Maciołek – gitara basowa, Hania Mincewicz – perkusja.

Wstęp wolny! Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...