24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaSportV liga to dla nas nowe wyzwanie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

V liga to dla nas nowe wyzwanie

Z HUBERTEM SCIAKIEM – TRENEREM WARTY ŚREM, ROZMAWIAŁ MACIEJ FUJAK

Za wami świetny sezon, który zakończył się raz, że awansem, a dwa bez porażki na koncie. Można by powiedzieć, że byliście za mocni na tą ligę, czy też może rywale byli słabi?
– Można na to spojrzeć dwojako, ale nie sądzę, żeby rywale byli aż tak słabi. Na pewno przed startem nie wiedzieliśmy tak do końca czego możemy się spodziewać, bo większość drużyn była dla nas nowa. W pierwszej rundzie poziomem sportowym i kadrą przewyższaliśmy rywali. W drugiej grało nam się już trudniej, bo przeciwnicy nie chcieli grać z nami otwartej piłki i głównie murowali dostęp do własnej bramki. Na każdy mecz trzeba było się mobilizować, żeby utrzymywać przewagę. Były mecze, kiedy pierwsze połowy nie wyglądały tak, jak powinny. Liczę na to, że w V lidze wbrew pozorom powinno być łatwiej, bo nikt nie będzie ustawiał przysłowiowego „autobusu” i oba zespoły będą chciały grać w piłkę.

Wiadomo, że w V lidze poprzeczka zawieszona będzie wyżej. Poznaliście już rywali. Jak trener ocenia grupę?
– Pierwsza myśl jaka się nasuwa to, że ta grupa to stara IV liga grupa południowa. Jest kilka znaczących drużyn z rejonu kaliskiego, które niegdyś grały wyżej. Są to kluby z tradycjami, więc zapewne będą miały swoje aspiracje. Mamy trzech spadkowiczów z IV ligi, tj. Krobiankę Krobia, Ostrovię Ostrów i Polonię Leszno, czy Kanię Gostyń, która w barażu przegrała grę o IV ligę. Do tego kilka nieznanych drużyn, do których czekają nas dalekie wyjazdy, a które były w czubie tabeli w poprzednim sezonie, więc liga na pewno będzie wymagająca i ciekawa zarówno dla nas, jak i kibiców. V liga to dla nas nowe wyzwanie, ale wierzę, że będziemy potrafili się w niej odnaleźć i pokazać z jak najlepszej strony udowadniając, że ten awans to nie przypadek.

Jaki cel stawia trener przed sobą i drużyną na ten nowy sezon?
– Podczas spotkania z zarządem ten jasno mówi, że mamy walczyć o to, aby zrobić kolejny krok do przodu i bić się o awans do IV ligi. Wiadomo, że liga będzie znacznie cięższa i o wiele bardziej wyrównana, a wszystko zweryfikuje boisko. Ja osobiście wstrzymuję się z jakimikolwiek deklaracjami do momentu, kiedy nie wznowimy treningów. Jeśli kadra z poprzedniego sezonu się utrzyma, a do tego dojdzie trzech-czterech zawodników, którzy będą wzmocnieniami, bo takie są plany, to wówczas po dwóch-trzech przepracowanych tygodniach będę mądrzejszy i będą mógł powiedzieć coś więcej.

OBSZERNA ROZMOWA W WYDANIU PAPIEROWYM

A to ciekawe