10.9 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Szczepienia przeciwko covid. Rząd ogłasza konkurs dla KGW i OSP
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Szczepienia przeciwko covid. Rząd ogłasza konkurs dla KGW i OSP

Po loterii szczepionkowej i konkursach dla samorządów „Gmina na medal” i „Najbardziej Odporna Gmina”, teraz nadszedł czas na zaangażowanie lokalnej społeczności. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych. Do wygrania jest nawet 100 tys. zł!

Szczepienia przeciw Covidem-19 to szansa na powrót do normalności – zapewnia premier Mateusz Morawiecki i dodaje, że tylko zbiorowa odporność pozwoli wygrać z pandemią. Trudno się z tym faktem nie zgodzić, jednak kroki podejmowane przez rząd w walce z koronawirusem są zastanawiające.

Po tym jak rząd zaprezentował konkursy „Gmina na medal” i „Najbardziej Odporna Gmina” oraz loterię dla zaszczepionych Polaków, teraz ogłosił konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straż Pożarnych, które włączą się w akcję promowania szczepień przeciw koronawirusowi w Polsce.

Czytaj także: Wszystkie chwyty dozwolone. Tak rząd zachęca do szczepień

Kancelaria Premiera przeznaczyła pulę 40 mln zł na konkurs dla lokalnej społeczności. Akcja potrwa do końca września 2021, a jej podsumowanie nastąpi z początkiem października.

Ogłaszamy nowy konkurs, który ma zachęcić Was, drogie Panie, żebyście jako liderki środowisk lokalnych zachęciły naszych sąsiadów, rodziców, babcie, dziadków i córki, żeby wszyscy się szczepili – mówił kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki

Konkurs podzielony jest na cztery elementy. Udział w każdym z nich to szansa na pozyskanie dodatkowych środków na działalność KGW. Środki będą przydzielane w zależności od liczby zaszczepionych osób.

Festyn #SzczepimySię z KGW

W tym projekcie Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. KGW może otrzymać maks. 8 tys. zł na organizację wydarzenia promującego szczepienia przeciw COVID-19. Koło musi spełnić kilka warunków m.in. umożliwić zaszczepienia się uczestników oraz zapewnienie przyjęcia 2 dawki, a także poinformowanie o wydarzeniu w mediach społecznościowych lub lokalnych.

– Cały budżet wynosi 40 mln zł, a pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy – zapewnia premier.

Premia za Szczepienia KGW

Warunkiem uzyskania premii jest min. 100 zaszczepionych osób po raz pierwszy. Koło Gospodyń Wiejskich otrzyma 15 zł – za osobę w wieku 60 lat lub mniej oraz 30 zł za osobę w wieku powyżej 60. roku życia.

W tym przypadku także pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

KGW na Medal #SzczepimySię

Koła Gospodyń Wiejskich mają szansę wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia wg. liczby zaszczepionych. Nagrody pieniężne przewidziane są dla 1000 wydarzeń, gdzie frekwencja osób, które przyjęły szczepionkę będzie najwyższa.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Dodatkowe nagrody KGW mogą zdobyć za wykonanie najładniejszego zdjęcia. Zwycięzcy otrzymają nawet 25 tys. zł. Kolejne trzy najlepsze zdjęcia to szansa na 15 tys. zł. – Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ nie tylko podium otrzyma nagrody pieniężne. 5 tys. zł zdobędą KGW za zdjęcia w top 10, a po 1,5 tys. zł wygrają fotografię w top 100. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób – podkreśla Mateusz Morawiecki.

#SzczepimySię z OSP – rozpoczęcie już wkrótce

– Strażacy pomagają od początku trwania pandemii. To dzięki nim osoby starsze, z mniejszych miejscowości, mogły dotrzeć na szczepienie. OSP już wkrótce może włączyć się w promocję szczepień w inny sposób. Liczymy na aktywność jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, ich pomoc jest bardzo ważna przy szczepieniu obywateli – podkreśla Morawiecki.

Według rządowego pomysłu, OSP zaangażuje się w m.in. w organizację szczepień w domu pacjenta oraz przygotują własne punkty szczepień COVID-19.

Już wkrótce ogłosimy szczegóły na temat konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych, który będzie składał się z trzech elementów: Premia na Start, Premia za Szczepienia OSP, OSP na Medal #SzczepimySię – zapewnia szef polskiego rządu

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Zdrowia.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremska policja apeluje o czujność. Oszuści znów atakują! Na celowniku – seniorzy

Policjanci z Kalisza informują o tym, że we wtorek, 24 maja do 86-letniej seniorki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Nieznajomy...

OSP Lubiatowo otrzyma samochód strażacki

5 maja podczas sesji rady miejskiej gminy Kostrzyn podjęta została uchwała w sprawie pomocy rzeczowej dla gminy Dolsk. Docelowym beneficjentem jest OSP Lubiatowo, do...

Zaśpiewali z okazji Dnia Mamy. Popłynęły łzy…

Na ten moment czekali bardzo długo. Za nimi wiele długich prób. Mowa oczywiście o młodych wokalistach szkolących się w Studio Piosenki Melody, pod dyrekcją...