27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Samochodowy rajd nawigacyjny „Szlakiem remiz” już za nami
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Samochodowy rajd nawigacyjny „Szlakiem remiz” już za nami

Niech żałuje ten kto nie był! W sobotę, 10 lipca odbył się samochodowy rajd nawigacyjny „Szlakiem remiz”. Na starcie stanęło 19 ekip. Zabawa była przednia.

– W sobotnie przedpołudnie na starcie przy siedzibie OSP Włościejewice-Ługi stanęło 19 ekip samochodowych, które podjęły zmagania na ponad 60-kilometrowej trasie. Uczestnikami rajdu były zarówno kilkuletnie dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy. Zanim wyruszyli, otrzymali pakiety startowe na drogę oraz RoadBooki, w których znalazły się: instruktaż rajdowicza oraz zadania do wykonania – relacjonuje Mariola Kaźmierczak, dyrektor ksiąskiego centrum kultury.

Przygoda trwała ponad pięć godzin. Trasa prowadziła pomiędzy wszystkimi remizami jednostek OSP, jakie działają w gminie Książ Wlkp.: Włościejewice-Ługi, Chwałkowo Kościelne, Chrząstowo, Kołacin, Mchy i Książ Wlkp.

Na trasie na uczestników czekały do rozwiązania m.in. fotozagadki oraz zadania, jakie przygotowali dla nich gminni ochotnicy w poszczególnych jednostkach. Trzeba było m.in. nożycami do rozcinania karoserii przenieść na określonym dystansie piłeczki ping-pong czy za pomocą sikawki trafić piłką do bramki, albo w alkogoglach pokonać slalomom pomiędzy hełmami strażackimi – mówi szefowa CK Książ Wlkp.

Meta rajdu znajdowała się przy siedzibie OSP Książ Wlkp. Tutaj z domowym pysznym jedzeniem czekało już Koło Gospodyń Wiejskich z Brzóstowni. Można było też usmażyć kiełbaskę na ognisku i pobiesiadować. Ostatnim punktem rajdu było ogłoszenie wyników rajdu oraz wręczenie nagród ekipom, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami i pamiątkowych upominków wszystkim uczestnikom rajdu.

– To była wspaniała zabawa. Koniecznie musimy ją powtórzyć w przyszłym roku. Niech żałują ci, którzy nie pojechali z nami – mówi jeden z uczestników rajdu. Ekipa ze Śremu zapewnia, że to była najlepsza zabawa dla małych i dużych. Już piszą się na kolejne takie wyzwanie.

Organizatorami wydarzenia byli: OSP Włościejewice-Ługi i Centrum Kultury Książ Wlkp.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe