15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Książ Wlkp. Samochodowy rajd nawigacyjny „Szlakiem remiz” już za nami
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Samochodowy rajd nawigacyjny „Szlakiem remiz” już za nami

Niech żałuje ten kto nie był! W sobotę, 10 lipca odbył się samochodowy rajd nawigacyjny „Szlakiem remiz”. Na starcie stanęło 19 ekip. Zabawa była przednia.

– W sobotnie przedpołudnie na starcie przy siedzibie OSP Włościejewice-Ługi stanęło 19 ekip samochodowych, które podjęły zmagania na ponad 60-kilometrowej trasie. Uczestnikami rajdu były zarówno kilkuletnie dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy. Zanim wyruszyli, otrzymali pakiety startowe na drogę oraz RoadBooki, w których znalazły się: instruktaż rajdowicza oraz zadania do wykonania – relacjonuje Mariola Kaźmierczak, dyrektor ksiąskiego centrum kultury.

Przygoda trwała ponad pięć godzin. Trasa prowadziła pomiędzy wszystkimi remizami jednostek OSP, jakie działają w gminie Książ Wlkp.: Włościejewice-Ługi, Chwałkowo Kościelne, Chrząstowo, Kołacin, Mchy i Książ Wlkp.

Na trasie na uczestników czekały do rozwiązania m.in. fotozagadki oraz zadania, jakie przygotowali dla nich gminni ochotnicy w poszczególnych jednostkach. Trzeba było m.in. nożycami do rozcinania karoserii przenieść na określonym dystansie piłeczki ping-pong czy za pomocą sikawki trafić piłką do bramki, albo w alkogoglach pokonać slalomom pomiędzy hełmami strażackimi – mówi szefowa CK Książ Wlkp.

Meta rajdu znajdowała się przy siedzibie OSP Książ Wlkp. Tutaj z domowym pysznym jedzeniem czekało już Koło Gospodyń Wiejskich z Brzóstowni. Można było też usmażyć kiełbaskę na ognisku i pobiesiadować. Ostatnim punktem rajdu było ogłoszenie wyników rajdu oraz wręczenie nagród ekipom, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami i pamiątkowych upominków wszystkim uczestnikom rajdu.

– To była wspaniała zabawa. Koniecznie musimy ją powtórzyć w przyszłym roku. Niech żałują ci, którzy nie pojechali z nami – mówi jeden z uczestników rajdu. Ekipa ze Śremu zapewnia, że to była najlepsza zabawa dla małych i dużych. Już piszą się na kolejne takie wyzwanie.

Organizatorami wydarzenia byli: OSP Włościejewice-Ługi i Centrum Kultury Książ Wlkp.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...