14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Nóż w ręku bezdomnego. Incydent w schronisku w Nochowie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nóż w ręku bezdomnego. Incydent w schronisku w Nochowie

28-letni bezdomny miał grozić nożem jednemu z opiekunów schroniska dla osób bezdomnych w Nochowie. Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę.

Około godziny 18.30 śremska policja otrzymała zawiadomienie z centrum powiadamiania ratunkowego o groźnym zdarzeniu, w którym osoba bezdomna za pomocą noża zaatakowała opiekuna w schronisku w Nochowie. Na miejsce natychmiast udał się patrol mundurowych. Kiedy jednak policjanci dotarli na miejsce, napastnika już nie było. Był za to opiekun, który zrelacjonował całe zajście.

Jak podaje śremska policja, ataku przy użyciu noża nie było, chociaż sam 28-latek takowy posiadał w dłoni.

– Z rozmowy z opiekunem w schronisku wynika, że w minioną sobotę, około godz. 18.30, 28 – letni mężczyzna, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu, przyszedł do schroniska po swoje rzeczy – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Wtedy opiekun zakazał wejścia do obiektu 28-latkowi. Mężczyzna został z niego karnie usunięty, ponieważ złamał obowiązującą tam zasadę, która zakazuje spożywania alkoholu. Wtedy bezdomny chwycił nóż jak znajdował się w pobliżu. Jak podaje śremska policja, był to nóż do smarowania pieczywa.

– Opiekun wytrącił ten nóż z ręki 28-latka, po czym młody mężczyzna wybiegł z budynku schroniska i oddalił się. Nikomu nic się nie stało – wyjaśnia funkcjonariuszka policji.

[AKTUALIZACJA]

Udało nam się porozmawiać z bezdomnym, który inaczej jak policja przedstawił sytuację z jego udziałem. Mężczyzna potwierdził, że rzeczywiście takie zdarzenie miało miejsce, ale opisał je inaczej.

Zdaniem pana Marcina, sytuacja nie była tak groźna, jak przedstawia ją opiekun, a za nim policja.

Bezdomny wszedł do schroniska po swoje rzeczy. Chciał je zabrać, a opiekun mu to uniemożliwił. Zamknął mężczyznę. Ten, żeby się wydostać złapał za nóż do smarowania masłem, którym otworzył drzwi. Gdy te się otwarły, stał za nimi opiekun. Wg relacji bezdomnego, opiekun rzucił się na niego. Bezdomny się wystraszył, ale do głowy mu nie przyszło, aby skorzystać z noża do smarowania chleba. Po  prostu go trzymał, a później opiekun mu go wytrącił.

Po krótkiej chwili pan Marcin oddalił się w pośpiechu – w obawie o swoje bezpieczeństwo – ze schroniska.

Swoje rzeczy odebrał w późniejszym terminie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...