24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleTak się kończy „szczeniacka zabawa”
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tak się kończy „szczeniacka zabawa”

Pięciu chłopców w wieku 9 i 10 lat zniszczyło elementy placu zabaw na Podwórku Nivea w Śremie. Przyznali się do aktu wandalizmu. Za ich „zabawę” zapłacą rodzice.

– 1 lipca, około godz. 20.30, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o niszczeniu zabawek na Podwórku Nivea w Śremie. Najpierw, sprawą zajęli się policjanci patrolówki. Z ich ustaleń wynikało, że jeden ze sprawców, którzy porysowali urządzenia na placu zabaw to zaledwie 9-letni śremianin. W tych okolicznościach wyjaśnianiem wszelkich okoliczności tego zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

Policjanci ustalili, że za zniszczenia odpowiada pięciu chłopców w wieku 9 i 10 lat. – Chłopcy „bawili się” i w sposób bardzo wyraźny, posługując się flamastrem popisali i porysowali zabawki na Podwórku Nivea. Spółdzielnia Mieszkaniowa wyceniła straty na 200 złotych – dodaje rzecznik.

Funkcjonariusze zorganizowali spotkanie, podczas którego mali śremianie przyznali się do dokonania uszkodzeń, a ich rodzice wspólnie ustalili, że pokryją koszty doprowadzenia urządzeń do czystości, a także posprzątają Podwórko Nivea. Sprawę, po wszelkich wyjaśnieniach, przekazano do sądu rodzinnego.

Wakacje, to dla uczniów wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może być również czasem szalonych pomysłów, dlatego policjanci proszą rodziców o czujność i nadzór nad dziećmi. Zarówno z maluchami, jak i z młodzieżą trzeba rozmawiać o zagrożeniach, przypominać im zasady bezpiecznych oraz właściwych sposobów spędzania czasu wolnego – podkreśla Ewa Kasińska

oprac. DG

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe