27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaMateriał partneraJakie okna wybrać do nowego domu?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Jakie okna wybrać do nowego domu?

Podczas budowy nowego domu, każdego tygodnia musimy podejmować decyzje, które będą miały przebieg nie tylko na czas trwania naszej inwestycji, oraz jej ostateczny koszt, ale także jakość i komfort życia w nowym miejscu. Jedną z kluczowych kwestii, którą musimy zgłębić, jest to, jakie wybrać okna do nowego domu. Podpowiadamy, jakie modele cieszą się największą popularnością, jakie nowinki techniczne pojawiły się na rynku i gdzie zamówić innowacyjne, świetnej jakości okna do nowego domu.

Okna do nowego domu wykonane na wymiar.

Idealne dopasowanie do naszych potrzeb, uzyskanie zgodności projektu z rzeczywistym wyglądem domu, a także walory estetyczne to tylko niektóre z argumentów przemawiających za wyborem okien wykonywanych na wymiar. Rola okien w naszym domu jest nieopisana – dają one dostęp do światła, świeżego powietrza, często są naszym łącznikiem z naturą, dlatego warto, starannie przygotować się do ich zakupu.

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie – okna drewniane czy plastikowe?

Okna drewniane.

Choć klimat, jaki tworzy w domu drewno trudno zastąpić innym materiałem – okna drewniane nie są dla każdego. Przede wszystkim musimy pamiętać o regularnej konserwacji stolarki okiennej oraz uważać przy myciu okien, aby nie zniszczyć drewna przy użyciu silnych detergentów. Szczelność, akustyka oraz odporność na promienie słoneczne jest równie wysoka jak przy stolarce okiennej wykonanej z PCV. Różnice jednak występują w cenie – drewno, szczególnie to bardziej szlachetne to opcja dla osób, które podczas budowy domu nie skupiają się na finansach.

Okna PCV.

Ich popularność w dużej mierze jest wynikiem wysokiej funkcjonalności oraz wielu możliwości, jakie dają okna wykonane ze stolarki PCV. Najbardziej zalecanym rozwiązaniem jest szklenie w pakietach 2 lub 3-szybowych, które obniżają ryzyko skraplania pary wodnej wewnątrz domu. Nowoczesne okna PCV charakteryzują się doskonałą szczelnością, a także bezpieczeństwem. Możliwość instalacji zaczepów antywłamaniowych na całym obwodzie okna zabezpieczają dom przed włamaniem, a mechanizm stopniowego uchyłu sprawia, że nawet podczas naszej nieobecności możemy wietrzyć nasze pomieszczenia. Wybierając okna do nowego domu, warto przyjrzeć się także parametrom termoizolacyjnym, które w naszym klimacie mogą mieć kluczowe znaczenie – warto decydować się te z 6-komorową budową profili oraz stalowymi wzmocnieniami (posiadają je m.in. modele firmy Domel z serii Synergic i Advance).

Okna PCV – innowacje.

Nowoczesny dom nierozerwalnie kojarzy nam się z ekologicznym i energooszczędnym trendem, który możemy wprowadzić w nasze życie, inwestując w innowacyjne rozwiązania oferowane przez producentów okien. Doskonałe parametry izolacji cieplnej innowacyjnych okien idą w parze z nowoczesnym, minimalistycznym designem. Proste ramy oraz możliwość uzyskania w całości przeszklonych ścian spełni wymagania osób, które zdecydowały się na budowę domu w stylu nowoczesnym.

Specjalny system wielokomorowy, z dodatkowymi uszczelkami, a także pianką wewnątrz profilu sprawia, że energooszczędne okna pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, minimalizując utratę ciepła z pomieszczeń. Takie innowacyjne podejście do ekologii i designu ponownie spotkamy w ofercie producenta okien PCV – Domel, gdzie często można natrafić na promocje, także okien z oferty premium.

Systemy okienne z aluminium

Producent, który specjalizuje się w stolarce okiennej wykonanej z PCV, od wielu lat tworzy systemy okienne z aluminium, które także wpisują się w trend energooszczędności. To mniej popularne rozwiązanie, daje spore możliwości, np. budowy ukrytego skrzydła czy uzyskania innych kolorów od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Aluminium świetnie sprawdzi się w przeszkleniach stosowanych wewnątrz budynku – nowoczesnych szklanych ściankach, które znacznie powiększają przestrzeń i są największym hitem wnętrz w stylu loftowym.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, jakie okna do nowego domu wybrać, zachęcamy do kontaktu z polskim producentem okiem – Domel, którego zespół z pewnością pomoże Ci podjąć słuszną decyzję.

A to ciekawe