27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremEwa Wrzosek kończy delegację w śremskiej prokuratorze
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Ewa Wrzosek kończy delegację w śremskiej prokuratorze

Stare powiedzenie mówi: Jeśli chcesz rozbawić Pana Boga to opowiedz mu o swoich planach. Tymi słowami można podsumować ostatnie miesiące życia Ewy Wrzosek, warszawskiej prokurator, która została wysłana za karę na prowincję. Jak jej minął czas w Śremie? Co zaskoczyło? Czy wróci w nasze strony? Zapraszamy na rozmowę z Ewą Wrzosek.

Tydzień Ziemi Śremskiej: Na początku przypomnijmy, że przyjechała pani do Śremu pod koniec stycznia br. Została pani oddelegowana z prokuratury rejonowej Warszawa-Mokotów. Wówczas w mediach pojawiła się informacja, że tę delegację traktowała pani jako zesłanie.

Ewa Wrzosek: Nie do końca. Prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski zastosował wobec mnie i kilku innych kolegów karę dyscyplinarną, wymierzoną poza postępowaniem dyscyplinarnym, od której nie mogłam się odwołać i której musiałam się podporządkować.

Jak długo pozostanie pani w Śremie?

Formalnie delegacja trwa do 19 lipca. To mój ostatni tydzień w śremskiej prokuraturze. Wkrótce wybieram się na urlop. Na koniec jedno mam w głowie. Ta delegacja, która miała być dla mnie karą, nie bardzo poskutkowała. Bardzo dobrze wspominam pobyt w Śremie i z całą pewnością nie jest to prowincja, jak mogłoby się wydawać z warszawskiej perspektywy.

Zatem jak pani wspomina ostatnie sześć miesięcy?

Przyjeżdżając tutaj miałam zupełnie inne wyobrażenie o pracy w prokuraturze rejonowej. Wydawało mi się, że to w Warszawie są najtrudniejsze sprawy. Nic bardziej mylnego. Dziś zmieniłam zdanie o 180 stopni. Zaskoczyła mnie ilość bardzo trudnych spraw. Dużo jest przemocy domowej, przestępstw seksualnych czy molestowania nieletnich. I podobnie jak to miało miejsce pół roku temu, również i teraz zostawiam około 130 rozpoczętych spraw. Jestem pełna podziwu dla zaangażowania śremskich prokuratorów, którzy wykonują naprawdę trudne zadanie.

Jak została pani przyjęta w Śremie?

Będę miała tylko miłe wspomnienia. Zostałam bardzo ciepło przyjęta zarówno przez koleżanki w pracy, jak i zwykłych śremian. I muszę zdradzić pewną tajemnicę…

Jaką? O tym przeczytacie w najnowszym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej oraz w e-wydaniu

Czytaj także: Prokurator Ewa Wrzosek jest już w Śremie. Przyjechała tu za karę?

Zaskoczyła ją ogromna fala wsparcia!

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe