17.9 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościAreszt dla podpalacza przedłużony
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Areszt dla podpalacza przedłużony

Prokuratura Rejonowa w Śremie cały czas zwleka ze zmianą kwalifikacji czynu na usiłowanie zabójstwa dla Roberta S. Ten jednak aresztu nie opuści.

Sprawa śmierci bezdomnego Pawła Ch., który zginął na skutek obrażeń spowodowanych podpaleniem go przez jego kolegę Roberta S., jeszcze nie zbliża się do zakończenia. Śledczy ze śremskiej prokuratury jeszcze kompletują materiał dowodowy i ekspertyzy biegłych, a to z kolei ma wpływ na zmianę kwalifikacji czynu dla podejrzanego Roberta S. 31-latek przyznał się do podpalenia kolegi, ale jak utrzymuje zrobił to „dla zabawy” i nie chciał spowodować śmierci bezdomnego mężczyzny.

Po tym, jak S. wytrzeźwiał został mu przedstawiony zarzut spowodowania pożaru, w następstwie którego śmierć poniósł 37-letni mężczyzna. Podejrzany przyznał się do stawianego zarzutu i trafił przed sąd aresztowy. Ten na wniosek organów ścigania przychylił się do argumentacji i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Teraz ponownie areszt dla Roberta S. został przedłużony. Bezdomny mężczyzna kolejne miesiące spędzi za kratami w oczekiwaniu na proces.

Wg aktualnej wykładni prawnej, z której oskarżono 31-latka, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Wszystko jednak wskazuje na to, że Robert S. usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, który zagrożony jest karą nie niższą, jak 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności z dożywociem włącznie.

Tragiczny pożar miał miejsce 1 kwietnia w pustostanie przeznaczonym do rozbiórki przy ul. Mickiewicza w Śremie. Kilka dni po pożarze bezdomny 37-letni Paweł Ch. zmarł w szpitalu w Siemianowicach Śląskich.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe