15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Alert pogodowy dla powiatu śremskiego. Nadchodzi fala upałów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego. Nadchodzi fala upałów

Nadchodzi fala upałów. Najbliższe dwa dni to temperatury rzędu 30 i więcej stopni Celsjusza. Wystosowano alert pogodowy dla powiatu śremskiego.

Najbliższe dwa dni to fala upałów, które spowodowały uruchomienie 2. stopnia alertu pogodowego dla powiatu śremskiego. Synoptycy z IMGW-PIB ostrzegają, że temperatury w ciągu dnia przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Alert pogodowy przestrzega przed upałami, które w dniu dzisiejszym będą oscylowały w okolicy 30 stopni Celsjusza, a dzień później tj. 14 lipca będzie jeszcze cieplej. Synoptycy przewidują, że tego dnia czekać nas wszystkich będą temperatury rzędu nawet 32 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie pogodowe zachowuje ważność do jutra do godziny 20.00. Alert na 2. stopień ważności.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież. Dodatkowo warto ograniczyć do minimum przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Centrum bezpieczeństwa sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć okna i zasłonić. Dzięki temu mieszkania mniej się nagrzeją.

Jak podkreśla RCB, że przy wysokich temperaturach należy unikać picia alkoholu, który może powodować odwodnienie organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...