19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Alert pogodowy dla powiatu śremskiego. Nadchodzi fala upałów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego. Nadchodzi fala upałów

Nadchodzi fala upałów. Najbliższe dwa dni to temperatury rzędu 30 i więcej stopni Celsjusza. Wystosowano alert pogodowy dla powiatu śremskiego.

Najbliższe dwa dni to fala upałów, które spowodowały uruchomienie 2. stopnia alertu pogodowego dla powiatu śremskiego. Synoptycy z IMGW-PIB ostrzegają, że temperatury w ciągu dnia przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Alert pogodowy przestrzega przed upałami, które w dniu dzisiejszym będą oscylowały w okolicy 30 stopni Celsjusza, a dzień później tj. 14 lipca będzie jeszcze cieplej. Synoptycy przewidują, że tego dnia czekać nas wszystkich będą temperatury rzędu nawet 32 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie pogodowe zachowuje ważność do jutra do godziny 20.00. Alert na 2. stopień ważności.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież. Dodatkowo warto ograniczyć do minimum przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Centrum bezpieczeństwa sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć okna i zasłonić. Dzięki temu mieszkania mniej się nagrzeją.

Jak podkreśla RCB, że przy wysokich temperaturach należy unikać picia alkoholu, który może powodować odwodnienie organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...