15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Kapelan mundurowych odszedł na zasłużoną emeryturę
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kapelan mundurowych odszedł na zasłużoną emeryturę

W niedzielę, 11 lipca policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie na czele z I zastępcą komendanta mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem pożegnali odchodzącego na emeryturę ks. Lecha Ottę, który przez wiele lat był kapelanem śremskich stróżów prawa oraz wspierał chorych w śremskim szpitalu.

11 lipca w Kościele pw. Błogosławionego Michała Kozala w Śremie odbyła się uroczysta msza św., podczas której pożegnano odchodzącego na emeryturę ks. Lecha Ottę – kapelana śremskiego szpitala, a w latach 2003-2014 kapelana Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Odchodzącego w stan spoczynku ks. Lecha Ottę zapamiętamy przede wszystkim jako bardzo życzliwego i sympatycznego człowieka, który zawsze witał nas uśmiechem oraz wspierał, zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych. Wspólnie z nami uczestniczył w różnych, ważnych dla nas uroczystościach i przedsięwzięciach. Nie raz wspominamy, jak swego czasu nasz kapelan wspólnie z policjantami drogówki, na drogach powiatu śremskiego, organizował akcje dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wspomina podinsp. Ewa Kasińska

Policjanci przypominają również turnieje strzeleckie o Puchar Kapelana Policji ks. Lecha Otty, na których spotykali się policjanci ze Śremu i Środy Wielkopolskiej. – Ksiądz oczywiście, wspólnie z nami, stawał do strzeleckiej rywalizacji. Na naszego duchowego opiekuna zawsze mogliśmy liczyć, stał przy nas i był, kiedy go potrzebowaliśmy. Sam wychodził z różnymi inicjatywami i pomysłami. To on w 2005 roku był inicjatorem przekazania dla Komendy Powiatowej Policji w Śremie obrazu Patrona Policji – św. Michała Archanioła pędzla członka Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu – artystki z KWP w Lublinie. Obraz ten przez wiele lat znajdował się w sali konferencyjnej naszej komendy – dodaje rzecznik.

Podczas pożegnalnej mszy św. ciepłe słowa najwyższego uznania i szacunku kierowali wobec księdza przedstawiciele różnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń, a także osoby prywatne wdzięczne za pomoc, troskę, dobre słowo i wsparcie.

– Z ramienia śremskiej policji księdzu za długoletnią współpracę i duchową opiekę podziękowała delegacja na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem. W uroczystości wzięła udział także delegacja policjantów ze Środy Wielkopolskiej, której przewodniczył szef średzkiej Policji insp. Paweł Wawrzyniak. Ks. Lech Otta od wielu lat jest kapelanem średzkich stróżów prawa i teraz, kiedy zamieszka na terenie powiatu średzkiego będzie jeszcze duchowo wspierał policjantów i pracowników ze Środy Wlkp. – zapewnia Ewa Kasińska.

– Księdzu Lechowi jeszcze raz za wszystko pięknie dziękujemy i życzymy przede wszystkim zdrowia, uśmiechu oraz wszystkiego, co najlepsze – podkreślają pracownicy KPP w Śremie.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...