15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Gruzini rozbili się na drzewie. Najciężej ranny wymaga operacji
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Gruzini rozbili się na drzewie. Najciężej ranny wymaga operacji [FOTO]

Dziś na lokalnej drodze z Mszczyczyna do Gajewa osobowy mercedes z trzema obywatelami Gruzji uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały ranne, jedna w stanie ciężkim.

Rankiem przed godziną 10 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku. Osobowe auto z trzema obywatelami Gruzji na prostym odcinku drogi wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Jeszcze przed przyjazdem służb osoby postronne pomogły wydostać się z warku auta podróżującym nim mężczyznom.

Jedna z osób uskarżała się na boleści w okolicy prawej ręki i ramienia, kolejna doznała tylko lekkich otarć, a trzecia urazów wewnętrznych. Stan tego poszkodowanego określono, jako ciężki. Zdecydowano się zadysponować do niego LPR. Helikopter ruszył z bazy pod Ostrowem Wlkp., ale w trakcie lotu podjęta została decyzja, że nie będzie zabierał pacjenta z miejsca wypadku, ale z lądowiska przy szpitalu w Śremie. Tam też karetkami pogotowia trafili poszkodowani.

Ostatecznie, z uwagi na ciągle pogarszający się stan najciężej rannego uczestnika wypadku, zdecydowano się odwołać śmigłowiec, a mężczyzna od razu trafił na oddział chirurgiczny śremskiego szpitala.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci z KPP Śrem. Na miejscu zdarzenia pracowały służby z obu powiatów: śremskiego oraz gostyńskiego.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...