15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Sport Całe podium dla Sokoła
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Całe podium dla Sokoła

Krystyna Kocemba i Rafał Wachowiak zostali złotymi medalistami Mistrzostw Okręgu Poznańskiego w Kręglarstwie Parkietowym. Całe podium obsadzili reprezentanci Sokoła.

Na torach Ogniska TKKF Sokół w Śremie walczono o medale Mistrzostw Okręgu Poznańskiego, których głównym organizatorem był Okręgowy Związek Kręglarski w Poznaniu. Ze względu na covidowe obostrzenia były to zaległe zmagania za 2020 rok.

W zawodach udział wzięło 21 zawodników i zawodniczek reprezentujących trzy kluby: Jedność Kościan, OZK Poznań oraz Sokół Śrem. Każdy oddawał po 120 rzutów.

Bardzo zacięta była rywalizacja w kategorii mężczyzn, gdzie o medale walczyło aż 16 kręglarzy. Poziom zawodów był wysoki, bo aż 8 zawodników osiągnęło wyniki z tzw. plusem. Najlepszy w stawce okazał się Rafał Wachowiak, który zgromadził 874 punkty i tym samym obronił tytuł i puchar za 2019 rok. Srebrnym medalistą został Roman Robaszyński (868), a zacięta była walka o brąz, bowiem Wiesław Hantkiewicz z Sokoła i Kamil Gustowicz z OZK Poznań zdobyli po 856 punktów. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanął śremianin, który miał więcej „9” na koncie.

Pod nieobecność broniącej tytułu Magdaleny Kaźmierczak zmagania kobiet wygrała Krystyna Kocemba. Zawodniczka Sokoła zdobyła 860 punktów i wyprzedziła dwie klubowe koleżanki: Marię Michałowską (847) i Jolantę Janowcz (835). Miejsca za podium obsadziły dwie reprezentantki Jedności Kościan – Dorota Borowiak i Galina Paszyńska.

Poprzedni artykułWarta poznała rywali w V lidze
Następny artykułPóki co telefon milczy

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...