24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnalePo pijaku spowodował wypadek. Za kratki jednak nie trafi
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Po pijaku spowodował wypadek. Za kratki jednak nie trafi

27-letni Dariusz W. w kwietniu ubiegłego roku spowodował wypadek będą pod wpływem alkoholu. Został skazany, ale do więzienia nie pójdzie. Sąd skazał pijanego kierowcę tylko na wyrok „w zawieszeniu”.

Sąd uznał, że 27-latek umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, gdyż kierując autem i znajdując się pod wpływem alkoholu, godził się na następstwa tekiego zachowania. Te były takie, że nissan premiera, którym W. wraz z kolegą się poruszał na trasie Łęg – Bystrzek uderzył w drzewo.

W wyniku uderzenia auta w drzewo obrażeń ciała powyżej 7 dni doznał pasażer nissana. W chwili wypadku kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna był zakleszczony we wraku auta. Z pojazdu wycinać go musieli strażacy.

Sąd za spowodowanie wypadku po pijaku skazał Dariusza W. na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej na 3 lata próby. Ma także zapłacić 5 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanego w wypadku pasażera oraz pożegna się z uprawnieniami na okres 5 lat.

Wyrok jest prawomocny.

Wypadek W. miał miejsce 22 kwietnia ubiegłego roku.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe