19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleZmiany na ksiąskim posterunku
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Zmiany na ksiąskim posterunku

Mł. asp. Mateusz Snela został nowym kierownikiem posterunku policji w Książu Wielkopolskim. - Dotychczasowy kierownik asp. szt. Robert Obarski, w uznaniu za długoletnią, wzorową służbę, otrzymał awans do Zespołu Dyżurnych i pełni służbę na stanowisku kierowania – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

– Szef śremskiej policji insp. Sławomir Jądrzak podjął decyzję, aby uhonorować dwóch śremskich policjantów. Mł. asp. Mateusz Snela został nowym Kierownikiem Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim. Natomiast dotychczasowy Kierownik asp. szt. Robert Obarski, w uznaniu za długoletnią, wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gmin Książ Wielkopolski i Dolsk, otrzymał awans do Zespołu Dyżurnych i pełni służbę na stanowisku kierowania – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

Z informacji przekazanych przez rzecznik wynika, że nowy kierownik posterunku w Książu Wielkopolskim – mł. asp. Mateusz Snela wstąpił do policji w 2011 roku.

Zaczynał w śremskiej patrolówce, gdzie dał się poznać jako policjant bardzo wszechstronny i w związku z tym już w 2014 roku awansował na stanowisko dzielnicowego, na pomoc którego przez kilka lat mogli liczyć dolszczanie – dodaje Ewa Kasińska

Mateusz Snela od wielu lat jest honorowym dawcą krwi, a w 2015 roku oddał szpik do transplantacji ratując życie innej osobie, za co w kwietniu 2016 roku został odznaczony odznaką „Dawca Przeszczepu”.

– W 2016 roku nasz kolega zajął I miejsce w wojewódzkim finale IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” i jako laureat tego turnieju został uhonorowany przez Wojewodę Wielkopolskiego, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów – podkreśla rzecznik.

Ponadto Mateusz Snela ma uprawnienia młodszego instruktora ratownictwa wodnego, starszego ratownika wodnego i ratownika krajowego systemu medycznego. Posiada też uprawnienia stermotorzysty, płetwonurka, sędziego pływackiego i patent żeglarza jachtowego.

– Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje w codziennej służbie i nadal, mimo licznych obowiązków kierownika, pełni także służbę w naszym patrolu wodnym, który policyjną łodzią pływa po Jeziorze Grzymisławskim. W 2019 roku został uhonorowany „Kryształową Gwiazdą” za uratowanie życia mężczyźnie wyciągniętemu właśnie z tego akwenu. Poza tym, jeszcze przed pandemią, prowadził w przedszkolach na terenie gminy Dolsk akcję, podczas której uczył najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Te profilaktyczne działania nowy kierownik zamierza kontynuować. Prywatnie Mateusz Snela interesuje się sportem – podsumowuje Ewa Kasińska.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe