17.1 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremNadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Śremie
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Śremie

Podczas sesji rady, która trwała niespełna 10 minut, radni uchwalili miejscowy pran zagospodarowania przestrzennego w Śremie przy ulicy Grunwaldzkiej. O uchwalenie takiego planu zabiegali zarówno mieszkańcy Grunwaldzkiej jak i radni opozycyjni ju z od dłuższego czasu.

Sesja odbyła się w środę, 7 lipca w sali widowiskowej śremskiego muzeum. W obecności 17 radnych, podjęto jednogłośnie uchwałę przedłożona przez burmistrza Śremu. Jej genezę przedstawiła radnym Katarzyna Bednarowicz, naczelnik pionu gospodarowania przestrzenią i środowiskiem w Urzędzie Miejskim. Przypomniała, że o wszczęcie prac nad opracowaniem planu wnioskowała do gminy wspólnota mieszkańców przy ulicy Grunwaldzkiej 8c w Śremie w maju 2020 roku. Chodziło o dwie działki o numerach ewidencyjnych 1745/30 i 1745/33, które chciała kupić wspólnota by urządzić tam parking, ale przetarg wygrał prywatny deweloper, który w niedługim czasie zadeklarował chęć wybudowania na niej wielorodzinnego domu mieszkalnego. Rada Miejska 13 lipca ubiegłego roku zobowiązała burmistrza Śremu do przeprowadzenia czynności przygotowujących do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Miało to zapobiec innemu przeznaczeniu gruntu nabytego przez dewelopera. 15 października ubr. Rada Miejska przystąpiła do sporządzenia planu. Burmistrz przeprowadził całą procedurę dotyczącą sporządzenia takiego planu.

W planie znalazł się zapis wskazujący na zachowanie dotychczasowej funkcji dla obu działek o nr 1745/30 i 1745/33 określający je jako teren drogi dojazdowej na których można również usytuować parking czy też miejsca postojowe.

Właściciele działek, wspólnicy spółki Invest Haus System wnieśli do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu swoją uwagę polegającą na tym, by umożliwiono im zabudowę wspomnianych działek budynkiem mieszkalnym, lub wyłączyć ten fragment z mpzp. Burmistrz nie uwzględnił tej uwagi ze względu na inne przeznaczenie tego gruntu.

W głosowaniu 17 radnych obecnym na sesji zagłosowało za przyjęciem przedłożonej uchwały.

A to ciekawe