24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremBurmistrz zwraca się do WZDW w sprawie Nochowa
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Burmistrz zwraca się do WZDW w sprawie Nochowa

Jest odpowiedź na interpelację radnego Lewandowskiego. Burmistrz przyznaje słuszność inwestycji i zwraca się do dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Kilka dni temu Krzysztof Lewandowski po raz kolejny interpelował w sprawie poprawy bezpieczeństwa w Nochowie. W piśmie do burmistrza apelował o wykonanie chodnika wzdłuż DW 432 po stronie od ulicy Polnej wraz z oznakowanym przejściem dla pieszych oraz sygnalizacją świetlną.

Dziś znamy stanowisko włodarza. Adam Lewandowski przyznał słuszność inwestycji. Burmistrz wystosował pismo, w którym prosi o określenie przybliżonych kosztów, możliwego terminu podjęcia wykonania tej inwestycji oraz oczekiwań WZDW  względem gminy, co do partycypacji w tym zadaniu.

Czytaj także: Radny Krzysztof Lewandowski apeluje o wykonanie chodnika w Nochowie

Po naszym pierwszym tekście pojawiło się sporo komentarzy. Zarówno tych popierających radnego Krzysztofa Lewandowskiego i jego starania o poprawę bezpieczeństwa w Nochowie, jak i tych negujących słuszność inwestycji.

Rozumiem tych mieszkańców, jak uda się wynegocjować światła od strony Śremu to zapraszamy na koniec Nochowa, od strony Wyrzeki przy przejściu dla pieszych, też przydadzą się światła. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a na naszym osiedlu sporo jest dzieci i seniorów. Ruch jest coraz większy, a niektórzy zapominają o ograniczeniu prędkości! Trzymam kciuki za mądre decyzje – pisze Ewelina Pawlisiak

– A radny Lewandowski przepraszam mieszka w Nochowie czy w innej miejscowości, że taki jest zatroskany i zna problemy wsi Nochowo? Jest dużo więcej palących problemów we wsi Nochowo aniżeli przejście dla „prominentnych” mieszkańców ulicy polnej! – zauważa Sławek Pietrzak. W tym miejscu trzeba jednak podkreślić, że radny ma za zadanie słuchać głosu wszystkich mieszkańców gminy, a nie tylko mieszkańców okolicy, w której mieszka.

My z kolei obiecujemy, że będziemy się tej sprawie przyglądać.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe