27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnale200 piratów drogowych tylko w 10 dni
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

200 piratów drogowych tylko w 10 dni

Mundurowi z KPP Śrem w zaledwie 10 dni od rozpoczęcia wakacji namierzyli niemal 200 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalne prędkości. Dwóm z nich zatrzymano uprawnienia do kierowania, a kolejnym 23 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów oraz brak badań technicznych.

Krajowa mapa wypadków drogowych zapełnia się kolejnymi czarnym punktami. Aktualnie jest ich 68. To oznacza, że co najmniej 68 osób zginęło na polskich drogach. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. Z tym m.in. walczą śremscy policjanci.

W ciągu tych 11 wakacyjnych dni policjanci drogówki namierzyli 197 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. W tym 28 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym – przekazuje podinsp. Ewa Kasińska ze śremskiej komendy policji.

23 kierowców straciło dowody rejestracyjne od pojazdów, którymi się poruszali. Z czego znaczna część z uwagi na kiepski stan techniczny kontrolowanego pojazdu.

Co istotne z punktu widzenia ludzkiego życia, to fakt, że na terenie naszego powiatu nie odnotowano w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Były jednak kolizje.

Śremscy policjanci pracowali na miejscu 14 kolizji, w których nikt nie odniósł większych obrażeń ciała. Niestety, w skali całej Wielkopolski, a także kraju, sytuacja jest już inna. „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2021”, aktualizowana przez Komendę Główną Policji, a publikowana przez Policję w całym kraju, już przeraża. Wynika z niej bowiem, że od początku wakacji doszło w Wielkopolsce do 10 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Pod każdym tym wypadkiem kryje się ludzki dramat! A przed nami jeszcze prawie dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku – dodaje śremska policjantka.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe