3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Dolsk Wakacyjne warsztatowe czwartki w Lubiatowie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wakacyjne warsztatowe czwartki w Lubiatowie

W miniony czwartek w Lubiatowie odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Wakacyjne warsztatowe czwartki”. Na pierwszym z pięciu spotkań dzieci i dorośli wspólnie spędzili czas zgłębiając tajniki malowania ceramiki.

Wakacje na wsi wcale nie muszą być monotonne. W Lubiatowie ruszył cykl zajęć dla dorosłych dzieci – „Wakacyjne warsztatowe czwartki”. Zajęcia prowadzą przedstawiciele spółdzielni socjalnej ArtZagroda z Dymaczewa Starego. Pracownia ta specjalizuje się w artystycznej edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Następne warsztaty odbędą się w kolejne czwartki lipca. I tak 8 lipca będą to warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, 15 lipca warsztaty stolarskie, 22 lipca warsztaty String Art., a 29 lipca warsztaty malowania obrazu na blejtramie.

Na zakończenie zajęć planowana jest wycieczka do miejsca, w którym uczestnicy warsztatów poznają tajniki wytwarzania papieru czerpanego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Krystian Mejza, który wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk napisał projekt o wsparcie zadania ze środków gminy Dolsk.

Początek zajęć zawsze o 17.00.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zielony Śrem – masz wpływ, gdzie pojawią się nowe drzewa

Pracownicy Śremskiego ratusza wskazali 10 możliwości typowania obszarów do nasadzenia. Są to: Park Miejski im. Powstańców Wlkp.  - drzewa/krzewy, Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza...

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...