15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Sport Szachiści Piasta awansowali do II ligi
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Szachiści Piasta awansowali do II ligi

Sukcesem szachistów LKS Piast zakończyły się tegoroczne rozgrywki o mistrzostwo III ligi. Śremianie zajęli drugie miejsce i tym samym zapewnili sobie awans do II ligi.

Ostatni raz reprezentanci LKS Piasta na poziomie II ligi występowali w 2012 roku. W minioną niedzielę stanęli przed szansą, aby po 9 latach wywalczyć sobie awans i ją wykorzystali. W Śremie odbyły się bowiem dwie ostatnie rundy w ramach III ligi. Gospodarze do awansu potrzebowali jednego remisu. W pierwszym meczu śremscy szachiści zmierzyli się z liderem tabeli – KKS Kalisz. Było to starcie dwóch niepokonanych dotąd drużyn. Ze względu na kolizję terminów z I ligą juniorów goście przyjechali do Śremu w osłabionym składzie. Mimo to okazali się lepsi od Piasta. Swoje parcie wygrali Marzena Kozłowska i Paweł Wojtkowski, remis zanotował Robert Lisiecki, a pozostałe trzy partie zakończyły się zwycięstwami gości, którzy ostatecznie wygrali 3,5:2,5 i tym samym zapewnili sobie pierwsze miejsce w III lidze.

Po przerwie obiadowej Piast mierzył się z Kiełbaską Kościelec. Był to mecz, który decydował o tym, czy do II ligi awansuje Śrem, czy Wolsztyn. Pierwsze trzy partie z udziałem Marzeny Kozłowskiej, Roberta Lisieckiego i Michała Tomczaka zakończyły się remisowo. Swojego rywala pokonał Marek Simon, a Rafał Janicki także zanotował remis i było 3:2. Kropkę nad „i” postawił Paweł Wojtkowski i LKS Piast zanotował szóste zwycięstwo w sezonie, które dało wicemistrzostwo i awans.

Nie planowaliśmy tego sukcesu – przyznaje Piotr Kaczmarek, prezes LKS Piast. – Cieszymy się z niego tym bardziej, że zawsze bazujemy na swoich wychowankach – dodał.

Rozgrywki II ligi odbędą się na początku września w Sypniewie, gdzie szachiści LKS Piast spędzą 9 dni. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Mamy trochę czasu, aby postarać się o te finanse i na pewno zagramy – powiedział Piotr Kaczmarek.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...