14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Rodzinnie i piknikowo w Brodnicy przywitano lato
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rodzinnie i piknikowo w Brodnicy przywitano lato

Wspaniała zabawa w sobotnie popołudnie w Brodnicy. Szczególnie najmłodsi mieli mnóstwo frajdy. Organizatorzy spisali się na medal, pogoda dopisała i wszystko zagrało tak, jak powinno.

Sobotnie popołudnie w Brodnicy upłynęło na zabawie na świeżym powietrzu nieopodal szkoły, przy brodnickich wiatach. Tam właśnie rada sołecka w Brodnicy wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki” oraz OSP Brodnica zorganizowały Brodnicki Piknik Rodzinny.

Piknik rozpoczął się punktualnie o godz. 15, jednak już wcześniej zaczęły na miejsce schodzić się pierwsze rodziny z dziećmi. To waśnie w głównej mierze dla nich, dla najmłodszych mieszkańców gminy skierowanie były atrakcje. Tych było całkiem sporo, a część z nich polegała stricte na zabawie ruchowej (jak przeciąganie liny, skoki w workach, gra w stopy-dłonie czy zabawy z chustą animacyjną).

To dla starszych brodniczan z kolei, aby umilić czas młodszym przygotowano dmuchańce, historyczne place zabaw czy przejażdżki na kucykach.

O bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Brodnica oraz policjanci z KPP Śrem, którzy wspólnie nie tylko strzegli porządku i bezpieczeństwa, ale także prowadzili profilaktykę oraz nauki w tym m.in. pierwszej pomocy przedmedycznej. W pewnym momencie nawet to właśnie straż i policja cieszyły się największą popularnością dzieci, bo któż z nas – dorosłych już dzisiaj osób – nie marzył o tym, żeby na sygnałach przejechać się wozem strażackim czy policyjnym radiowozem. W sobotę w Brodnicy była taka okazja, z której dzieci skrupulatnie korzystały.

Organizatorzy przygotowali także coś dla dorosłych. W końcu oni też zasłużyli na to, aby zadbać o nich. Na dorosłych czekały ciepłe napoje i coś słodkiego do przekąszenia, a na zakończenie dnia ognisko z kiełbaskami.

Podsumowując, całe popołudnie w Brodnicy upłynęło w istocie w znakomitej atmosferze rodzinnego pikniku. Inne sołectwa mogą się wzorować na Brodnicy, bo dziś sołtys i rada sołecka udowodniły, że jeśli się chce, to przy pomocy wielu rąk i osób, można zorganizować wspaniałe wydarzenie, które wyciągnęło dzieci i młodzież z ekranów telefonów na świeże powietrze, gdzie mogli wspaniale bawić się z rówieśnikami.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...