13.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Radny Lewandowski apeluje o wykonanie chodnika w Nochowie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Radny Lewandowski apeluje o wykonanie chodnika w Nochowie

Miarka się przebrała! Mieszkańcy Nochowa apelują o zwiększenie bezpieczeństwa wzdłuż drogi wojewódzkiej 432, która przebiega przez wieś. Proszą o wykonanie chodnika wzdłuż DW 432 po stronie od ulicy Polnej wraz z oznakowanym przejściem dla pieszych oraz sygnalizacją świetlną. Ich starania wspiera radny Krzysztof Lewandowski.

Krzysztof Lewandowski po raz kolejny staje po stronie mieszkańców Nochowa. Na ich prośbę wystosował interpelację do burmistrza. W piśmie apeluje o wykonanie chodnika wzdłuż DW 432 po stronie od ulicy Polnej wraz z oznakowanym przejściem dla pieszych oraz sygnalizacją świetlną.

Zwracam się w imieniu obecnych i przyszłych mieszkańców miejscowości Nochowo, którzy ponownie zgłaszają problem z bezpieczeństwem wzdłuż DW 432, w okolicy skrzyżowania z ulicą Polną. W tym miejscu często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem samochodów i pieszych, którzy muszą przechodzić przez drogę w nieoznaczonym miejscu – Krzysztof Lewandowski

Radny zauważa, że 21 lutego 2020 roku Wojewódzki Zarząd Dróg pozytywnie zaopiniował budowę przejścia dla pieszych wraz z całą infrastrukturą świetlną, warunkując te inwestycje wsparcie ze strony gminy Śrem. – Chciałbym poznać stanowisko urzędu miejskiego w tej sprawie oraz poznać przewidywany termin realizacji tej inwestycji – podkreśla.

Krzysztof Lewandowski uważa również, że dobrym rozwiązaniem było uznanie całego ciągu drogi Śrem – Nochowo za obszar zabudowany. – Szkoda tylko, że wielu kierowców lekceważy ograniczenie prędkości w tym miejscu – dodaje.

Czytaj także: Uwaga kierowcy! Zmiana prędkości na DW 432

Radny Lewandowski przyznaje, że problem zna od dawna. Był on wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich oraz komisji wsi i samorządu. – Nochowo bardzo intensywnie rozbudowuje się. W ostatnich latach znacząco wzrosło natężenie ruchu. Dziś niestety wielu mieszkańców „zmuszanych” jest do łamania przepisów, bowiem chcąc dostać się do swoich posesji muszą przekraczać drogę w miejscu niedozwolonym. Moim zdaniem ograniczenie prędkości, przejście dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna w okolicy ul. Polnej powinny poprawić bezpieczeństwo – zaznacza Krzysztof Lewandowski.

Co na to burmistrz? Podobnie jak radny, poprosiliśmy o ustosunkowanie się do apelu mieszkańców. Czekamy na odpowiedź urzędu.

Czytaj także: Wypadek w Nochowie. Zderzenie ciężarówki z osobówką

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...