19 C
Śrem
poniedziałek, 4 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremMuza w Muzeum – podsumowanie i zapowiedź kolejnych wydarzeń
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Muza w Muzeum – podsumowanie i zapowiedź kolejnych wydarzeń

W piątek, 2 lipca miała miejsce druga odsłona piątkowych koncertów z cyklu „Muza w Muzeum”. Na scenie zagościli: poznański zespół „Part of The Kitchen” oraz krakowski „Jutuber”.

Pogoda spłatała małego figla organizatorom i kilka chwil przed koncertem spadł deszcz. Mimo to muzycy dopisali i stała publiczność również. Koncert odbył się w amfiteatrze. Jako pierwszy na scenie pojawił się poznański zespół „Part of The Kitchen”, który zaprosił publiczność w podróż w krainę melancholii.

Następnie wystąpił „Jutuber”, krakowski artysta, którego teksty bezpośrednio nawiązują do aktualnie otaczającej nas rzeczywistości.  – Dziś w Muzeum, króluje słowo – podsumował wydarzenie Grzegorz Pawlak.

Senior w Muzeum

Tymczasem w niedzielę, 4 lipca o godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa organizowana wspólnie ze Związkiem Artystów Plastyków – oddział w Poznaniu. – Zaprezentujemy 25 obrazów, w różnych technikach, artystów związanych z poznańskim oddziałem ZAP, prezentujących dworki i pałacyki Wielkopolskie – informuje Bartosz Barwiński.

Również w niedzielę,  o godzinie 17.30 w amfiteatrze Muzeum Śremskiego w ramach koncertów „Senior w Muzeum” odbędzie się koncert „Niezapomniane Przeboje Anny German” w wykonaniu Katarzyny Zawady.

Muza w Muzeum – koncert trzeci

Aż trzy wydarzenia planuje na przyszły weekend Muzeum Śremskie. W piątek, 9 lipca o godzinie 18.30 odbędzie się wernisaż prac fotografii Henryka Mazurka – Twarze Afryki.

Henryk Mazurek jest lekarzem, który kilkanaście lat pracował na misjach w Afryce dla różnych organizacji humanitarnych. Podczas wernisażu zostanie zaprezentowanych ponad 60 portretów Afryki.

Tuż po wernisażu, w piątek odbędzie się kolejna odsłona Muzy w Muzeum. Tym razem artyści zaprezentują się akustycznie. Zaproszenie przyjęli Bartek z piekła, Gustave, K & Gentle-men, Korek, Roxana Tutaj & Good Omen oraz The Shvagiers. – Rok temu śremianie akustycznie zagrali w Muzeum po raz pierwszy. Warto ten cykl kontynuować! Gitara, piano, cajon, perkusja… i nieprzeciętne wokale! Usłyszycie przede wszystkim kompozycje własne śremskich artystów, wybrzmi również kilka coverów. Do późnego wieczora, w muzealnym ogrodzie – zaprasza Grzegorz Pawlak.

Również w piątek, po uczcie muzycznej muzeum zaprasza na wernisaż prac Artura Sikorskiego – Ptaki. – W muzealnym ogrodzie przez cały rok można będzie oglądać wystawę fotografii ptaków, które autor wykonał w okolicach Śremu – na łąkach i stawach w pobliżu Manieczek, w rezerwacie Krajkowo i okolicach Grzybna – informują organizatorzy wystawy.

Natomiast w sobotę, 10 lipca w amfiteatrze ponownie wystąpi Manolo. Bruno Gapys zatytułował swój występ Fest 2, jako kontynuację sukcesu z ubiegłego roku. Wówczas jego koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Początek o godzinie 19.00 a muzycznie ten wieczór zepnie w całość dj Ricken.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe