2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności 9 lipca rusza remont mostu na kanale ulgi w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

9 lipca rusza remont mostu na kanale ulgi w Śremie

Nie ma odwrotu! W piątek, 9 lipca rozpocznie się remont mostu nad kanałem ulgi im. mjr Stefana Chosłowskiego. Na czas prac remontowych zostanie wyłączony ruch samochodowy przez most. Objazd w kierunku Poznania i Zaniemyśla będzie prowadzony ulicą Ks. Jana Kajetańczyka.

Po tym jak w drugim postępowaniu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę pilnego remontu mostu nad kanałem ulgi, nadszedł czas na wprowadzenie zmian w komunikacji.

Dla ruchu samochodowego zaplanowano objazd ulicą Kajetańczyka prowadzony od skrzyżowania przy Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich.

 

Natomiast piesi i rowerzyści w terminie od 9 lipca do 1 sierpnia br. będą mogli poruszać się środkową częścią remontowanego mostu. Z kolei od 1 sierpnia ruch pieszo-rowerowy będzie się odbywał tymczasowym przejazdem utwardzonym płytami betonowymi, pod mostem.

Gmina Śrem informuje, że wytyczone objazdy i utrudnienia w ruchu na pewno będą obowiązywać do września br. Modernizacja mostu na kanale ulgi obejmuje prace w zakresie:

  • wymiany istniejących balustrad stalowych na barieroporęcze ochronne H2W3B,
  • usunięcia istniejącego systemu iluminacji mostu,
  • rozbiórki i odtworzenie poprzecznic podporowych w rejonie dylatacji modułowych,
  • wymiany dylatacji modułowych na podporach pośrednich,
  • wymiany dylatacji bitumicznych na podporach skrajnych,
  • odtworzenia kap chodnikowych z gzymsami prefabrykowanymi,
  • wykonania odwodnienia w zakresie odtworzenia skorodowanych sączków izolacji.

Czytaj także: Remont mostu nad kanałem ulgi. Znamy wykonawcę

– Modernizacja mostu nad kanałem ulgi im. mjr Stefana Chosłowskiego zostanie przeprowadzona przez firmę B4 Spółka z o. o. z Warszawy za cenę 1.999.049,17 zł brutto, wyłonioną w drugim postępowaniu przetargowym. Ruch samochodowy na moście zostanie uruchomiony we wrześniu br., jednak prace wykończeniowe na moście mogą potrwać do listopada br. Inwestycja jest finansowana z budżetu gminy Śrem – informuje burmistrz Adam Lewandowski.

Co ważne, po zakończeniu inwestycji budowy kładki pieszo-rowerowej oraz modernizacji mostu zmieni się organizacja ruchu: na moście będzie odbywał się wyłącznie ruch samochodowy; ruch rowerowy i pieszych – nowo powstałą kładką.

Źródłofot. srem.pl
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...