15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem 25 lecie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

25 lecie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie

Zasłużony dla gminy Śrem i wszystkich jej mieszkańców zakład obchodzi w tym roku 25 lecie swojej owocnej działalności. Trudno bez ich codziennej pracy wyobrazić sobie nasze miasto i wioski. Nawet w czasie pełnego lockdownu to pracownicy tej firmy codziennie dbali o to, by ulice były czyste, a kosze i pojemniki na odpady komunalne opróżniane na czas.

Uroczyste spotkanie z przedstawicielami załogi odbyło się w środę, 30 czerwca w sali sesyjnej śremskiego ratusza. Uczestniczył w nim burmistrz Śremu Adam Lewandowski i Robert Mielcarek, naczelnik Pionu Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej. Władze spółki reprezentowali prezes zarządu Paweł Wojna i przewodniczący rady nadzorczej Marcin Niewiński.

Prezes Paweł Wojna w krótkim wystąpieniu przypomniał najważniejsze daty z 25 letniej historii spółki. Na koniec podziękował wszystkim za zaangażowanie i dobrą pracę, a władzom gminy za dobrą współpracę.

O dobrej współpracy władz miejskich i spółki mówił również w swoim przemówieniu burmistrz Adam Lewandowski. Podkreślał zaangażowanie i ofiarną pracę załogi w trudnych czasach pandemii, dziękując wszystkim za codzienną pracę mimo zagrożeń. Mówił również z uznaniem o ekspansji przedsiębiorstwa, które świadczy swoje usługi nie tylko w gminie Śrem. Zadeklarował pomoc gminy w unowocześnianiu parku maszynowego firmy, zakupem pojazdów do odbioru odpadów komunalnych zasilanych gazem ziemnym pojazdów ciężarowych.

Ważną częścią spotkania było wręczenie odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom spółki. Na wniosek prezesa Pawła Wojny Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast przyznało 17 pracownikom przedsiębiorstwa medale „Za ofiarną pracę w utrzymaniu czystości i porządku”.

Medale wręczył burmistrz Lewandowski, przewodniczący rady nadzorczej Marcin Niewiński wręczył

dyplomy, a prezes Wojna nagrody pieniężne.

A oto lista odznaczonych: Halina Kamińska, Benedykt Kaźmierczak, Grzegorz Lewandowicz, Sławomir Maćkowiak, Przemysław Maliński, Roman Małecki, Jan Marciniak, Teresa Perfikowska, Lucyna Pieczyńska, Lidia Raflik, Ryszard Raszewski, Stanisław Rozmiarek, Anna Szulczewska, Wiesław Szydłowski, Władysław Szydłowski, Eugeniusz Tomczak i Maciej Zelba.

(Więcej w czwartkowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej)

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...