9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Wyłoniono wykonawcę, który postawi oświetlenie na trasie Dąbrowa – Grodzewo
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wyłoniono wykonawcę, który postawi oświetlenie na trasie Dąbrowa – Grodzewo

W środę, 30 czerwca śremski ratusz wyłonił wykonawcę, który wykona oświetlenie na trasie Dąbrowa – Grodzewo. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SPINER Michał Janowski. I etap wyceniono na 103 320 zł.

30 czerwca rozstrzygnięto przetarg na „Budowę I etapu odcinka linii kablowej w miejscowości Dąbrowa”. Etap tej inwestycji zakłada postawienie 21 lamp wzdłuż ul. Grodzewskiej.

Do przetargu stanęły trzy firmy. Najkorzystniejsza okazała się ta złożona przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SPINER Michał Janowski z Szymanowa. Prace zostały wycenione na 103 320 zł. Przy czym gmina na ten cel zabezpieczyła kwotę 158 312,69 zł.

 

Nowe oświetlenie ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, a także komfort podróżowania oraz estetykę. Dotychczas ten odcinek drogi nie był oświetlony. Mieszkańcy tę inwestycję uznają za słuszną, zauważają jednak inny problem w tej okolicy.

– Sam pomysł jest dobry, ale uważam, że najpierw powinni się zająć nadmierną prędkością przejeżdżających samochodów, od granicy Dąbrowy aż do samej szkoły. Codziennie obserwuję dzieci dojeżdżające na rowerach z Mechlina i aż ciarki przechodzą, jak widzę tych bezmyślnych kierowców, co nie potrafią dostosować prędkości do oznaczeń drogowych – zauważa pan Marcin.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Tysiące złotych dla Oskarka

W mienioną niedzielę w Chaławach w Brodnicy przy świetlicy wiejskiej odbył się piknik charytatywny dla Oskara Marciniaka z Kokorzyna w powiecie kościańskim. To odpowiedź...

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...