15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Jechali ciągiem pieszo-rowerowym. Wjechał w nich samochód
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jechali ciągiem pieszo-rowerowym. Wjechał w nich samochód

Dwie osoby, małżeństwo ze Śremu, zostały potrącone przez samochód osobowy. Cykliści poruszali się ciągiem pieszo-rowerowym. Kobieta z obrażeniami ciała została karetką pogotowia zabrana do szpitala.

Dziś około godziny 19 na ul. Powstańców Wlkp. w Śremie doszło do potrącenia pary rowerzystów. Kobieta i mężczyzna, małżeństwo ze Śremu, zostali potraceni przez opla insignię. Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił im pierwszeństwa przejazdu.

Rowerzyści poruszali się ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Powstańców Wlkp. z kierunku ronda w stronę ul. Gostyńskiej. Z kolei osobowe auto wyjechało z terenu posesji, przy której znajduje się znak „STOP”. Kierujący nim mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu małżeństwu.

Rowerzystka została centralnie uderzona przodem samochodu, a jadący za kobietą mąż przeleciał przez maskę auta. Śremianinowi nie stało się nic poważnego, doznał lekkich otarć naskórka, z kolei jego małżonka ucierpiała bardziej. Do kobiety wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala w Śremie, wcześniej pomocy medycznej udzielili jej strażacy z KP PSP Śrem.

Dzisiejsze zdarzenie to dobitny przykład na to, że kierujący samochodami osobowymi ignorują obowiązujące na ścieżkach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych przepisy, w myśl których, to cykliści mają pierwszeństwo przed pojazdami mechanicznymi.

Zdaniem mieszkańców posesji, przy której doszło do zderzenia, potrącenie jest także efektem braku dostatecznej widoczności. Będą apelowali do zarządcy drogi, aby ten postawił lustro, dzięki któremu poprawi się widoczność dla wyjeżdżających z posesji, a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tym miejscu.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...