24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚrem1 lipca ruszyła loteria szczepionkowa. Jak to działa?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

1 lipca ruszyła loteria szczepionkowa. Jak to działa?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu, w czwartek, 1 lipca ruszyła loteria szczepionkowa. Od tego dnia również można przyjąć druga dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w dowolnym punkcie szczepień. Szczegóły poniżej.

1 lipca ruszyła loteria z nagrodami dla osób pełnoletnich w pełni zaszczepionych. Osoby zaszczepione jedną dawką Johnson&Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm Astra Zeneka, Moderna lub Pfizer mogą rejestrować się w narodowej loterii. Wystarczy mieć ukończone 18 lat. Zarejestrować się można dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub logując się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl.

Czytaj także: Wszystkie chwyty dozwolone. Rząd zachęca do szczepień i kusi nagrodami

Każdy w pełni zaszczepiony ma cztery szanse na nagrody: jedną nagrodę natychmiastową, jedną  nagrodę tygodniową, jedną nagrodę miesięczną oraz jedną nagrodę finałową.

  • Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500zł,
  • Nagrody tygodniowe – to nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne,
  • Nagrody miesięczne – pieniężne w wysokości 100 tys. złotych oraz samochody osobowe,
  • Nagrody finałowe – losowanie 6 października – dwa razy po 1 mln złotych oraz dwa samochody osobowe.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące loterii, nagród, regulaminu oraz terminów losowań dostępne są pod tym linkiem.

Druga dawka przeciw Covid-19 w dowolnym punkcie szczepień

Przypomnijmy, że dotychczas obowiązywała zasada, że druga dawka szczepienia przeciw Covid-19 podawana jest w tym samym punkcie co pierwsza. Od 1 lipca ta zasada uległa zmianie. Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Można to zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 trzeba kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

– Jeżeli ktoś chce przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musi dokonywać żadnych zmian. Wystarczy, że zgłosi się w wyznaczonym terminie i przyjmie drugą dawką. Po otrzymaniu pełnego szczepienia może zapisać się do loterii z licznymi nagrodami – przypomina minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oprac. DG

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe