15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem 1 lipca ruszyła loteria szczepionkowa. Jak to działa?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

1 lipca ruszyła loteria szczepionkowa. Jak to działa?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu, w czwartek, 1 lipca ruszyła loteria szczepionkowa. Od tego dnia również można przyjąć druga dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w dowolnym punkcie szczepień. Szczegóły poniżej.

1 lipca ruszyła loteria z nagrodami dla osób pełnoletnich w pełni zaszczepionych. Osoby zaszczepione jedną dawką Johnson&Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm Astra Zeneka, Moderna lub Pfizer mogą rejestrować się w narodowej loterii. Wystarczy mieć ukończone 18 lat. Zarejestrować się można dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub logując się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl.

Czytaj także: Wszystkie chwyty dozwolone. Rząd zachęca do szczepień i kusi nagrodami

Każdy w pełni zaszczepiony ma cztery szanse na nagrody: jedną nagrodę natychmiastową, jedną  nagrodę tygodniową, jedną nagrodę miesięczną oraz jedną nagrodę finałową.

  • Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500zł,
  • Nagrody tygodniowe – to nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne,
  • Nagrody miesięczne – pieniężne w wysokości 100 tys. złotych oraz samochody osobowe,
  • Nagrody finałowe – losowanie 6 października – dwa razy po 1 mln złotych oraz dwa samochody osobowe.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące loterii, nagród, regulaminu oraz terminów losowań dostępne są pod tym linkiem.

Druga dawka przeciw Covid-19 w dowolnym punkcie szczepień

Przypomnijmy, że dotychczas obowiązywała zasada, że druga dawka szczepienia przeciw Covid-19 podawana jest w tym samym punkcie co pierwsza. Od 1 lipca ta zasada uległa zmianie. Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Można to zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 trzeba kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

– Jeżeli ktoś chce przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musi dokonywać żadnych zmian. Wystarczy, że zgłosi się w wyznaczonym terminie i przyjmie drugą dawką. Po otrzymaniu pełnego szczepienia może zapisać się do loterii z licznymi nagrodami – przypomina minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oprac. DG

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...