3.5 C
Śrem
piątek, 28 stycznia, 2022
Strona główna Sport Sukces sportowy i organizacyjny
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sukces sportowy i organizacyjny

Podwójnym sukcesem zakończył się turniej piłki nożnej dla dzieci – Capchem CUP, którego organizatorem była Warta Śrem. Gospodarze podołali ogromnemu wyzwaniu i ugościli blisko 600 młodych piłkarzy, a na medal spisali się także biało-niebiescy reprezentanci Akademii Warty. Żaki z rocznika 2012 okazały się najlepsze w swojej kategorii i zdobyły złoto, a srebro wywalczyła ekipa orlików z rocznika 2010. Za podium uplasowały się z kolei zespoły 2011 i 2013.

W miniony weekend do Śremu zjechały się aż 54 zespoły, które przez dwa dni, w czterech kategoriach wiekowych rywalizowały w Capchem CUP. Do południa grali piłkarze w kategorii orlik, a po południu żaki. Pierwszego dnia rozegrano eliminacje grupowe, a drugiego finały.

Niedosyt rocznika 2010

Zmagania orlików starszych (rocznik 2010) wygrała drużyna Orlika Mosina, która w decydującym starciu zmierzyła się z Wartą Śrem. Oba zespoły przeszły eliminacje i finały jak burza wysoko wygrywając swoje mecze. Ostatnie bezpośrednie starcie było jednocześnie finałem. Gospodarzom wystarczał remis, bo mieli lepszy bilans bramkowy, ale jedynego gola w meczu strzelili rywale i to oni wznieśli największy puchar i odebrali złote medale. Brąz wywalczyła z kolei ekipa Tucholanki Tuchola.

Nie ukrywam, że jest niedosyt, bo mierzyliśmy w pierwsze miejsce – mówi trener Mateusz Pietrowski. – Po pierwszym dniu tak przypuszczałem, że decydujący będzie mecz z Mosiną. Przesądził jeden gol, ale i tak z postawy chłopaków jestem zadowolony, bo na 10 spotkań 9 wygraliśmy – dodał.

Warciarze tuż za podium

Do grupy finałowej przebił się także zespół orlików młodszych. Podopieczni Piotra Rymaniaka rozegrali w niej pięć spotkań. Pokonali 4:2 Wartę Poznań 2012 i 1:0 GKS Krzemieniewo, a przegrali z medalistami tj. Wielkopolska Komorniki, Wartą Poznań i APR Poznań. Najlepsza w roczniku 2011 okazała się prowadzona przez trenera Arkadiusza Miklosika ekipa z Komornik, która w finale pokonała 1:0 poznańską Wartę.

Złoto dla biało-niebieskich żaków

W kategorii żaków 2012 najlepsza w 11-zespołowej stawce okazała się Warta Śrem. Gospodarze w rundzie finałowej wygrali 4 z 5 spotkań, a zremisowali 1:1 z ekipą Wielkopolska Komorniki, która była druga. Brązowych medalistów tj. Kotwicę Kórnik pokonali z kolei 3:2. Wyższość biało-niebieskich musieli także uznać Polonia Środa 2013, As Czempiń i APR Gostyń.

Cieszymy się, że pierwszy taki duży turniej wygraliśmy właśnie w Śremie – mówi Marek Rzońca. – Mamy ciekawy zespół, który wciąż się uczy i rozwija – dodał.

W żakach młodszych (2013) Wartę reprezentowały aż cztery ekipy w tym zespół skrzatów 2014. Żadna pomyślnie nie przeszła jednak eliminacji. Ostatecznie w finałach zagrał jednak pierwszy zespół, bowiem na niedzielne zmagania nie dojechała Kania Gostyń. W grupie finałowej biało-niebiescy musieli uznać wyższość dwóch ekipa Warty Poznań, Avii Kamionki i Kotwicy Kórnik.

 

Brawa za organizację

Podobnie, jak przed rokiem na duże brawa zasłużyli wszyscy ci, którzy przyczynili się do organizacji turnieju na czele z Dominikiem Sworowskim, prezesem Warty, któremu pomagał sztab ludzi. Pełną parą pracowały stoiska gastronomiczne, wyniki na bieżąco można było śledzić na stronie internetowej, a zadbano także o zraszacze, pod którymi młodzi piłkarze mogli się schłodzić w przerwach między meczami. Dzięki firmie Capchem, która była głównym sponsorem bogate było zakończenie turnieju. Wszyscy uczestnicy wyjechali ze Śremu z pamiątkowymi medalami i upominkami, a na okazałe puchary z rąk burmistrza Adama Lewandowskiego odebrali kapitanowie trzech najlepszych drużyn każdej z kategorii.

Maciej Fujak

Końcowe klasyfikacje oraz opinia prezesa Dominika Sworowskiego w wydaniu papierowym

A to ciekawe

Radny Emil Majsner drąży temat dotacji sportowych z powiatu

Na początku stycznia pojawiła się lista klubów i stowarzyszeń sportowych, które z budżetu powiatu otrzymały dotacje celowe na dofinansowanie zadania własnego obejmującego tworzenie warunków...

Rząd zaleca poradę w ciągu 48 godzin dla osób 60+ z Covid. Lekarze mówią dość

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany dotyczące badania osób 60+ chorych na COVID-19. Jeśli masz więcej niż 60 lat, lekarz POZ zbada...

Biorą udział w zgrupowaniu kadry

Wydział wyszkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podał nazwiska zawodników i zawodniczek z całego województwa, którzy wytypowani zostali i zaproszeni na obóz kadry do Głuchołaz....